جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 10058
زمان انتشار: 26 مهر 1390 11:44:00
رئیس هیئت تحقیق و تفحص از گروه خودروسازی سایپا:

پرونده ی سایپا از اختلاس 3000 میلیاردی مهمتر است

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از گروه خودروسازی سایپا با اعلام عدم همکاری شرکت سایپا با این هیئت، از رئیس قوه قضائیه خواست همانند نحوه رسیدگی به کلاهبرداری سه هزار میلیارد تومانی شعبه‌ای در قوه قضائیه مامور رسیدگی به پرونده سایپا کند.
پرونده ی سایپا از اختلاس 3000 میلیاردی مهمتر است

به گزارش بازار خبر به نقل از مهر ، نادر قاضی پور رییس کمیته تحقیق و تفحص از سايپا که پیش از این از پرده برداری از زوایای تفحص از سایپا خودداری کرده بود ، در نشستی مطبوعاتی به آشکار سازی زوایای پنهان این امر پرداخت.

پرونده سایپا مهمتر از اختلاس


وی گفت: هیچ نظارت دقیقی بر گردش مالی 10 هزار میلیارد تومانی سایپا وجود نداشته است بنابراین پرونده سایپا اگر مهم تر از کلاهبرداری اخیر سه هزار میلیارد تومانی نباشد کمتر نیست.
 
قاضی پور گفت: متاسفانه اطلاعات کسب شده نشان داده است که اکثریت هیئت مدیره و حسابرسان قانونی شرکت متاثر از مدیرعامل این شرکت هستند .


وی از قوه قضائیه خواست همانند پرونده اخیر سه هزار میلیارد تومانی، شعبه ویژه ای را مامور رسیدگی به تخلفات سایپا کند تا جلوی ضایع شدن حقوق سهامداران و مصرف کنندگان گرفته شود.

مدیر عامل سایپا بگویدچه کسی می تواند وی را برکنار کند ؟


قاضی پور گفت: مدیرعامل سایپا با ترکیباتی که انجام داده است و ظاهری قانونی دارد اقدامات خود را پیش برده همانند دریافت وام های سه هزار میلیارد تومانی. مدیرعامل سایپا به مردم بگوید چه کسی یا کسانی و چگونه می توانند وی را برکنار کنند.


وی خاطر نشان کرد: بنا بر اسناد واصله چند تن از مدیران ارشد و مسئول سایپا دارای تابعیت دوگانه هستند و بنده به عنوان نماینده مردم نگران آن هستم که در روند رسیدگی به پرونده این پرونده، موضوع خاوری تکرار شود. بنابراین از مسئولان دادستانی می خواهم با اتخاذ تدابیری از این موضوع پیشگیری کنند.


قاضی پور یادآور شد: پیش از این رئیس هیئت مدیره و مدیریت بازرسی سایپا توسط قوه قضائیه بازداشت شده اند اما با قید وثیقه 6 میلیارد تومانی آزاد شده اند که یکی از آنها اخراج و دیگری موقتا سر کار است.

پوستین دوز اطلاع رسانی کند


وی گفت: مدیرعامل سایپا به اطلاع مردم برساند آیا پولی در خارج از کشور دارد؟ یا خیر اگر سپرده ای دارد میزان آن چقدر است و یا در کدام کشورها و کدام بانک ها و به نام چه کسانی است.


رئیس هیئت تحقیق و تفحص از گروه خودروسازی سایپا گفت: من به عنوان نماینده مردم از مدیرعامل می خواهم در خصوص استخدام تعداد کثیری از اقوام خود و جریان انحرافی در این شرکت پاسخگو باشد آیا غیر از این است که سایپا را ملک شخصی خود می داند.


قاضی پور خاطر نشان کرد: هیئت تحقیق و تحفص از ابتدا با حسن نیت کامل و بی طرفی در صدد رسیدگی به موضوع تحقیق و تفحص یعنی نحوه خرید سهام و پرداخت ارزش آن بوده است.

سایپایی ها گردن کلفتی کردند


وی گفت: انتظار داشتیم مانند هیئت تحقیق و تفحص از مخابرات با حسن نیت این شرکت روبرو شویم اما از روز اول آقایان در مقابل مجلس گردن کلفتی کردند . مجلس گردن گردن کلفتها را که در مقابل خواست مردم و قانون بایستند می شکند.  متاسفانه شرکت سایپا عدم همکاری را از روز اول شیوه کار خود کرده است.


قاضی پور عدم در اختیار گذاشتن مکان مورد قبول هیئت در هفته اول کاری ، عدم نصب اطلاعیه درخواستی هیئت در محوطه سایپا برای اعلام شکایت و دادن اطلاعات توسط افراد مطلع، عدم پاسخگویی به مکاتبات هیئت، عدم همکاری و اعلام اطلاعات مالی برای ارائه به حسابرسان قانونی را از جمله موارد عدم همکاری شرکت سایپا اعلام کرد.


وی گفت: بعضا پاسخ های وارونه و خلاف قانون به درخواست های قانونی هیئت داشته ایم که سبب تاسف و تاثر است. به نظر می رسد به جای آنکه با مدیران صنعتی و افراد دلسوز طرف باشیم بیشتر با خوانین و فئودال های صنعتی طرف هستیم.

شاکیان از سایپا شکایات خود را ارسال کنند


وی از صاحبان صنعت، تولید کنندگان، متخصصان و شاکیان سایپا درخواست کرد اطلاعات و شکایت خود را در موضوع تحقیق و تفحص از سایپا به این هیئت در مجلس ارائه کنند.


قاضی پور در پاسخ به این سئوال که واگذاری سهام به چه صورتی انجام شده است، گفت: با توجه به آیین نامه داخلی مجلس نمی توانم اطلاعاتی در این باره ارائه کنم اما شائبه ای بر نحوه واگذاری و تامین ماللی آن وجود دارد که در بند بند گزارش به صراحت لحاظ شده است ما به دنبال سئوالاتمان هستیم اما این سئوالات هنوز هم پابرجاست و جوابی نشنیده ایم.


رئیس هیئت تحقیق و تفحص از سایپا ادامه داد: اطلاعاتی که داریم تعداد کثیری از اقوام مسئولان و جریان انحرافی در مدیریت ها و پست های حساس با حقوق های کلان در سایپا استخدام شده اند و در چارت سازمانی مسئولیت های بالایی دارند.


وی گفت: هم اکنون منتظر گزارش حسابرسان کشور و پرونده ها در بورس و خصوصی سازی هستیم.


قاضی پور اظهار داشت: گزارش اولیه هیئت تحقیق و تفحص هفته آینده در کمیسیون صنایع و معادن ارائه می شود.


وی یاد آور شد: کار بسیار خوبی که در رسیدگی به این پرونده انجام شد این بود که تمام گزارشات ما به امضای حسابرس رسمی و کارشناسان رسمی دادگستری می رسد.


رئیس هیئت تحقیق و تفحص از سایپا خاطر نشان کرد: در روند رسیدگی به عملکرد سایپا اگر کار خوبی انجام داده باشند مردانه می گوییم اما اگر خیانت کرده باشند تقاضای اشد مجازات را داریم و اگر سهل انگاری باشد گزارشی در اختیار وزیر مربوطه قرار می دهیم.

1
خوشم آمد
نظرات بینندگان
|
کارمند
|
24 اردیبهشت 1391 12:07:53
23
4
با سلام. من کارمند ساده سایپا هستم. واقعا همه اینها که گفتن هست . تو را به خدا بگید تا این همه کارگر بیکار نشده اند و شرکت ورشکسته نشده یه کاری بکنن. مخصوص این فامیل های تغییر نام داده شده که پستها را به ناحق گرفته اند.
|
amin
|
16 دی 1391 21:27:11
6
0
خدا کنه ایران سربلند باشه
|
ناشناس
|
07 شهریور 1392 21:43:13
2
0
جناب آقاي قاضي پور لطفا اختلاس نمايندگي سايپا در همدان هم بررسي شود . عليرغم نام نمايندگي تا اين لحظه در سايت سايپا و وجود مکان نمايندگي و تابلو آن شرکت سايپا در اقدامي خنده دار اعلام نموده که ايشان نماينده سايپا نيست ..... پس شما بفرماييد مشتري براي تاييد نماينده رسمي بايد به کدام سايت متصل شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟
|
ناسناس2
|
09 شهریور 1392 15:55:21
0
0
ما برج 5 سال91در نمایندگی سایپا همدان کد2409 ثبت نام تندر کردیم.واون نمایندگی الن اختلاس کرده ودر رفته شرکت سایپا هم گفته از9ماه پیش اون نمایندگی لغو شده ماکه 13ماه پیش موقعی که نمایندگی رسمی بود ثبت نام کردیم چرا سایپا از دادن خسارت شونه خالی میکنه؟این چه مملکتیه که 9ماه هنمایندگی سلب امتیاز شده اما 50میلیارد گردش مالی داره و کسی هم چیزی نمیگه؟؟؟
|
نماینده
|
17 شهریور 1392 13:08:04
0
0
من نماینده هستم هر کی یه جا می خوره در میره شرکت خودرو رو به موقع تحویل نمیده انصرافی ها رو سر می دوونه برا قطعه پول واریز می کنیم بعد میگن موجودی نداریم مشتری میاد یقه مارو می چسبه تکلیف چیه مارو انداختن وسط کسی با اصل کاریا کاری نداره
|
ملت
|
10 فروردین 1393 18:48:51
0
0
جناب قاضی پور شما بخشی را گفتیت و بخشی را نگفتیتد . از همت شما برای عدل و گرفتن حقوق مردم سپاس گذاریم. مردم شکی در اختلاس و گران فروشی های سایپا و ایران خودرو ندارد. به داد مردم برسید. و حق مردم رو بگیرید
|
هم وطن
|
08 شهریور 1394 12:15:39
0
0
سلام خودروهایی تولید میکنند که سالهاست خط تولید ان در اروپا متوقف شده این همه حسارات جانی و مالی تاکی؟مگر نه اینکه جمعیت ایران داره کم میشه؟پس فکری برای این خودروهای نامرغوب کنند تا انقدر کشته ندیم.بگذریم از قیمت بالای خودروها که معلوم نیست چجور قیمت گذاشتند
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت