جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 153561
زمان انتشار: 27 خرداد 1396 11:00:00

شرط عجیب و سنگین فولکس برای تولید در ایران

فولکس واگن آلمان در حالی مدت هاست نامش به عنوان یکی از شرکای جدید خودروسازی ایران مطرح شده که این غول آلمانی شرطی عجیب را برای حضور در صنعت خودرو کشور لحاظ کرده است. گفته می شود فولکس واگن با یکی از خودروسازان بخش خصوصی به نام ماموت به توافق رسیده و قرار است پس از قطعی شدن مشارکت، فعالیت مشترک آنها در اوایل سال 97 آغاز شود.
شرط عجیب و سنگین فولکس برای تولید در ایران

به گزارش بازارخبر؛ به گفته او، فولکس به دلیل حساسیت بسیار زیادی که روی کیفیت محصولات خود داشته و همچنین با توجه به ضعف قطعه سازان داخلی، پروسه ای پنج ساله را برای آغاز ساخت داخل خودروهای تولیدی خود در ایران، لحاظ کرده است.

 

این در شرایطی است که طبق الزام وزارت صنعت،معدن و تجارت، خودروسازان خارجی مایل به حضور در ایران، باید با 30 درصد ساخت داخل، فعالیت خود را آغاز کنند.

 

با این شرایط، مشخص نیست واکنش وزارت صنعت به شرط فولکس واگن برای حضور در خودروسازی چیست و آیا خودروساز آلمانی نیز مانند پژو، با تخفیف این وزارتخانه در ماجرای داخلی سازی مواجه خواهد شد یا نه.

 

طبعا در صورتی که فولکس تا پنج سال اقدام به داخلی سازی در کشور نکند، هزینه تولید و قیمت تمام شده محصولاتش (در ایران) بالا رفته و این موضوع به ضرر مشتریان از ناحیه قیمت خواهد بود.

 

البته از آن سو ایرانی ها می توانند نسبت به کیفیت فولکس های تولیدی در کشور (به واسطه تامین قطعات آنها از منابع فولکس) مطمئن باشند.

کلمات کلیدی: ,
1
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت