جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 154807
زمان انتشار: 21 مرداد 1396 11:26:00

تولید 8 میلیارد و 185میلیون متر مکعب گاز شیرین از پالایشگاه دوم پارس جنوبی

ﺭﺋﯿﺲ ﺑﻬﺮهﺑﺮﺩﺍﺭﯼ پالایشگاه دوم پارس جنوبی گفت: از ابتدای سال تا کنون پالایشگاه دوم پارس جنوبی 8 میلیارد و 185میلیون متر مکعب گاز شیرین تولید داشته است.
 تولید 8 میلیارد و 185میلیون متر مکعب گاز شیرین از پالایشگاه دوم پارس جنوبی

به گزارش بازار خبر  محمد سعیدیان، ﺭﺋﯿﺲ ﺑﻬﺮهﺑﺮﺩﺍﺭﯼ پالایشگاه دوم پارس جنوبی با بیان اینکه مأموریت این پالایشگاه ارزش‌آفرینی حداکثری از منابع گازی منطقه از طریق پالایش پایدار گاز طبیعی و تولید محصولات جانبی است،اظهار داشت: فازهای 2 و 3 از ابتدای سال تا کنون موفق به تصفیه و تولید 8 میلیارد و 185میلیون متر مکعب گاز شیرین شده‌اند.

 
وی توسعه خدمات فنی دانش محور در پاسخ به نیاز ذی‌نفعان خود و تأمین انرژی پاک را دیگر هدف این پالایشگاه عنوان کرد و افزود: در سال جاری بیش از 9 میلیون بشکه میعانات گازی و 47 هزار و هفتصد تن گوگرد در پالایشگاه دوم تولید شده است.
 
سعیدیان با اشاره به اهمیت تضمین استمرار کیفیت و کمیت محصولات پالایشگاه گفت: تعمیرات اساسی فازهای 2 و3 از تاریخ 29 مرداد 1396 آغاز می‌شود و مطابق برنامه‌ریزی انجام شده به مدت 18 روز کاری به طول خواهد انجامید.
 
وی افزود: جلسات متعددی برای تعیین جزء به جزء فعالیت‌های تعمیرات اساسی، مدیریت پیمانکاران و تأمین عوامل پشتیبانی و همچنین پیش‌بینی شرایط اضطراری برگزار و تا کنون بیش از یک هزار و 600 مجوز کار ثبت شده است.
 
سعیدیان در مورد مهم‌ترین فعالیت‌های این دوره از تعمیرات اساسی گفت: اجرای پروژه میترینگ گاز یکی از پیچیده‌ترین و حساس‌ترین فعالیت‌های تعمیرات اساسی سال جاری بوده و نیاز است تا در بازه توقف کامل پالایشگاه اجرا شود.
 
وی بیان داشت: علاوه بر این، پروژه دیگری نیز با عنوان  مرکاپتان‌زدایی از میعانات گازی (DMC) نیز در مراحل آغازین اجرا بوده و مقرر است نقاط اتصال مورد نیاز این پروژه در بازه تعمیرات اساسی سال جاری اجرا شود.
 
گفتنی است؛ هم‌اکنون تمامی همکاران عملیاتی و غیر عملیاتی پالایشگاه دوم و ستاد مجتمع گاز پارس جنوبی در حال فراهم‌سازی مقدمات لازم برای اجرای هرچه بهتر برنامه‌های بازه زمانی عملیات تعمیرات اساسی سال جاری در فازهای 2 و 3 هستند.
 
انتهای پیام/
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت