جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 154821
زمان انتشار: 21 مرداد 1396 15:24:00

اقتصاد ایران نیازمند تعدد بانک‌ها و موسسات اعتباری نیست/ طرح تحول نظام بانکی درد کهنه اقتصاد است

رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: اقتصاد کشور نیازمند تعدد بانک ها و موسسات اعتباری نبوده و رفع این معضل باید ذَر دستور کار قرار گیرد.
اقتصاد ایران نیازمند تعدد بانک‌ها و موسسات اعتباری نیست/ طرح تحول نظام بانکی درد کهنه اقتصاد است

به گزارش بازار خبر غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران در نشست هم اندیشی وزرای پیشنهادی که در اتاق ایران برگزار شده بود با اشاره به سابقه فعالیت مسعود کرباسیان به عنوان نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران عنوان کرد: مسعود کرباسیان امروز بیش از گذشته در جریان مسائل و مشکلات فعالیت های بخش خصوصی قرار می گیرد.

وی ادامه داد: تدوین برنامه جامع اقتصادی برای کشور به عنوان یکی از الویت های مطرح کشور محسوب می شود که سال های متمادی وجود داشته و تقاضای آن مرتب تکرار می شود.

شافعی بهبود فضای کسب و کار را یکی دیگر از الویت های وزرات اقتصاد و دارایی برشمرد و افزود: گمرک ایران طَی ٤ سال گذشته در صدر سازمان هایی قرار داشت که به خوبی به این مقوله پرداخته و امیدواریم شاهد تحرکات جدی در این خصوص باشیم.

رئیس اتاق بازرگانی ایران اذعان داشت: طرح تحول نظام بانکی درد کهنه اقتصاد ایران تلقی می شود که باید مورد توجه قرار گیرد،همچنین اقتصاد ایران نیازمند تعدد بأنک ها و موسسات اعتباری نیست.

وی با بیان اینکه یکسان سازی نرخ ارز باید در دستور کار قرار گیرد، گفت: متاسفانه دولت هر ٦ ماه یکبار به ارز تک نرخی اشاره می کند،اما آن را اجرا نمی کند به همین منظور انتظار می رود این مسئله هر چه سریعتر رفع شود.

شافعی تصریح کرد: گسترده نمودن پایه های مالیاتی، جلوگیری از فرار مالیاتی و توجه به عدالت مالیاتی و نظم بخشی به اعتبارات بانکی از دیگر الویت های وزارت اقتصاد و دارایی به شمار می رود.

رئیس اتاق بازرگانی ایران افزود: توجه به تحول در نظام بانکی و رهایی از اقتصاد نفتی و تحقق اصل ٤٤ قانون اساسی باید مورد توجه قرار گیرد، چرا که ارزیابی به عمل آمده حاکی از آن است که تا کنون اقدامات در این زمینه برخلاف آنچه رهبر اعلام کردند، انجام شده است.

0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت