جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 156262
زمان انتشار: 17 مهر 1396 23:14:00

نقش چشم گیر ایران در تامین امنیت سایبری دریانوردی

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در حاشیه مراسم روز جهانی دریانوردی در پاناما، اقدامات موثر جمهوری اسلامی ایران در تامین امنیت دریایی کشتیها ، امنیت سایبری و تهیه مفاد دوره امنیت دریانوردی را برشمرد.
نقش چشم گیر ایران در تامین امنیت سایبری دریانوردی
به گزارش  بازار خبر  محمد راستاد معاون وزیر راه و شهرسازی در حاشیه نشست کشور های صاحب بندر در پاناما در دیدار جداگانه با کی تاک لیم ، دبیر کل سازمان بین المللی دریانوردی ، ضمن تشریح آخرین برنامه ها و اقدامات جمهوری اسلامی ایران در حوزه ارتقای ایمنی دریانوردی و حفاظت از محیط زیست دریایی، بر ضرورت استفاده بیشتر از نیروهای انسانی دریایی متخصص ایران در پروژه های ظرفیت سازی دریایی آیمو تاکید کرد . همچنین متعاقب آن از دبیر کل آیمو برای شرکت در مراسم بزرگداشت هفتادمین سال تاسیس آیمو که در شهریور ماه ۱۳۹۷ در ایران برگزار می شود دعوت رسمی کرد.
 
براساس این گزارش در مراسم موازی روز جهانی دریانوردی در پاناما با حضور وزرا و معاونان دریایی و بندری کشور های صاحب بندر ،حول موضوع « توانمند سازی و برنامه های همکاریهای فنی آیمو و چالش های موجود برای حفظ دریانوردان فعال در دریا و جذب افسران و نیروهای کارآمد دریایی» و « امنیت دریانوردی و امنیت سایبری در دریا و اقدامات به عمل آمده در سطح جهانی و ملی برای مبارزه با دزدی و سرقت مسلحانه علیه کشتی ها » بحث و تبادل و نظر شد .
 
در حاشیه این مراسم محمد راستاد ، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی پیشنهادهایی برای استفاده بهتر از منابع و برنامه کمک های فنی آیمو ارایه کرد و علاوه بر این، اقدامات موثر جمهوری اسلامی ایران در تامین امنیت دریایی برای کشتیهای تحت پرچم و حتی با پرچم خارجی در آبهای پرخطر به لحاظ امنیتی و نیز نقش چشمگیر ایران در تامین امنیت سایبری و تهیه مفاد دوره امنیت دریانوردی  را برشمرد.
 
براساس این گزارش ،در دیدار مارک گروبارزیک وزیر اقتصاد دریایی لهستان با مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران ، موضوعات مختلف از جمله انعقاد تفاهم نامه دریایی- بندری و شناسایی گوهینامه های دریانوردان مطابق با مفاد اصلاحات مانیل ۲۰۱۰ به کنوانسیونSTCW مورد مذاکره قرار گرفت و  وزیر اقتصاد دریایی لهستان از مقامات ایرانی برای بازدید از صنایع کشتی سازی کشور متبوعش دعوت نمود.
 
 همچنین بنا به دعوت وزیر امور دریایی پاناما، دیدار و مذاکره دو جانبه ای بین خورخه برکت پیتی، و محمد راستاد مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد.
 
در این نشست دوطرف ضمن تبادل نظر در خصوص موضوعات کلان دریایی، پیرامون انعقاد تفاهم نامه همکاری دریایی بندری و ممیزی از مراکز آموزشی پاناما به منظور شناسایی دو جانبه گواهینامه های دریانوردان مذاکره نموده و توافق لازم برای برنامه ریزی ممیزی طرف ایرانی از مراکز آموزش دریایی پاناما به عمل آمد.
 
انتهای پیام/
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت