جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 156267
زمان انتشار: 18 مهر 1396 11:33:00

اولین جلسه «کمیته دستمزد۹۷» فردا برگزار می‌شود

عضو شورای عالی کار با اعلام اینکه فردا صبح اولین جلسه «کمیته دستمزد ۹۷» در وزارت کار در راستای مصوبه شورای عالی کار برگزار می‌شود، گفت: محور اصلی مذاکرات در کمیته دستمزد، تعیین حقوق مشمولان قانون کار مطابق سبد معیشت کارگران است.
 اولین جلسه «کمیته دستمزد۹۷» فردا برگزار می‌شود

به گزارش بازار خبر  درباره جلسه کمیته مزد و کمیته روابط کار گفت: فردا اولین جلسه کمیته مزد و کمیته روابط کار ذیل شورای عالی کار به‌منظور هماهنگی برای انجام امور مختلف برگزار می‌شود.

 وی با بیان اینکه این کمیته‌ها در راستای مصوبات شورای عالی کار تشکیل شده است، ادامه داد: از توان تمام تشکل‌های کارگری در این کمیته استفاده خواهیم کرد اما با توجه به اینکه اعضای شورای اسلامی کار عضو شورای عالی کار هستند، فردا این کمیته با حضور اعضای شورای عالی کار برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه پیرامون بررسی دستمزد هیچ مذاکره‌ای در خصوص فرمول سبد هزینه معیشت صورت نخواهد پذیرفت، گفت: صرفاً میزان افزایش قیمت کالاها با استناد به آمارهای بانک مرکزی و مرکز آمار در فرمول به‌روزرسانی می‌شوند.

خدایی اضافه کرد: سال گذشته روزهای پایانی سال موفق شدیم به‌صورت سه‌جانبه سبد معیشت و راهکارهای رسیدن به سبد معیشت را تصویب کنیم و به توافق برسیم. جلساتی که به‌صورت کمیته برگزار می‌شود، پیرامون این موضوع است که چگونه سبد معیشت را برای کارگران تأمین کنیم. محور اصلی مذاکرات سبد معیشت کارگران است.

 وی با ابراز اینکه کمیته مزد یک کمیته قانونی مشورتی است که محاسبات مرتبط با ماده 41 قانون کار، علی‌الخصوص محاسبات سبد معیشت را به‌صورت سه‌جانبه انجام می‌دهد و نتایج به شورای عالی کار ارائه می‌شود، گفت: تنها مرجع تعیین مزد، سه‌جانبه‌گرایی در شورای عالی کار است و هیچ مرجع دیگری، صلاحیت قانونی ندارد.

نماینده کارگران در شورای عالی کار با اعلام اینکه به هیچ عنوان امسال نرخ تورم ملاک تعیین سبد خانوار نخواهد بود، گفت: اولین گام این است که حقوق باید سبد معیشت را تأمین کند و در گام بعدی برنامه مشخصی برای جبران فاصله ایجادشده و آن حداقل دستمزد و معیشت است.

0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت