جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 156278
زمان انتشار: 18 مهر 1396 14:04:00

طرح رجیستری از 28 مهر ماه آغاز می شود

عضو کمیته کارشناسی تلفن همراه اتاق اصناف ایران گفت: در طرح ریجستری برای ۵ تا ۱۰ درصد گوشی های موجود در بازار پیامکی مبنی بر اینکه تلفن همراه شما از مبادی قانونی خریداری نشده،ارسال می شود.
 طرح رجیستری از 28 مهر ماه آغاز می شود

به گزارش بازار خبر اکبری عضو کمیته کارشناسی تلفن همراه اتاق اصناف ایران در نشست هم‌اندیشی اجرای طرح رجیستری تلفن همراه کشور، اظهار کرد: مقرر شده تا طرح ریجستری از ۲۸ مهرماه اجرا شود، همچنین برای ۵ تا ۱۰ درصد گوشی های موجود در بازار پیامکی مبنی بر اینکه تلفن همراه شما از مبادی قانونی خریداری نشده،ارسال می شود.

وی در این خصوص ادامه داد: بنابراین به دنبال ارسال پیامک، خریدار یک ماه فرصت دارد که برای تعیین تکلیف به فروشنده مراجعه کند و بر اساس سیستمی که این موضوع طراحی شده، مغازه‌دار باید 15 درصد از ارزش کالای خریداری‌شده را از طریق سامانه‌ ی گمرک به‌عنوان عوارض ورود پرداخت کند و پس از آن کد رجیستری برای خریدار ارسال می‌شود.

این عضو کمیته با اشاره به اینکه اجرای طرح رجیستری موبایل امری موثر خواهد بود، گفت: فروشندگان مهمترین حلقه در این امر خواهند بود و دغدغه اصلی این افراد فروش بیشتر و ارائه خدمات بهتر است و عرضه کنندگان اهمیتی نسبت به چگونگی ورود کالا نخواهند داد.

اکبری بیان کرد: بروکراسی های اداری برای واردکنندگان دست و پاگیر بوده به طوری که سامانه گمرک در هفته چند روز قطع می شود و واردکننده عمدتا با مشکل ثبت کالای وارداتی خود مواجه است.

وی افزود: با چنین شرایطی آغاز طرح رجیستری اصناف را برای تأمین کالا با مشکل مواجه خواهد کرد.

این رئیس اتحادیه بیان کرد: انحصاری شدن واردات تلفن همراه بازار را دچار مشکل خواهد کرد، به همین سبب باید واردات تلفن همراه برای افراد حقیقی و حقوقی آزاد باشد تاهم نیاز بازار تأمین و هم ضریب مالیاتی مطابق سود اصلاح شود.

عضو کمیته کارشناسی تلفن همراه اتاق اصناف ایران عنوان کرد: یکی از مشکلات گریبان گیر اصناف بحث مالیات بوده و عمدتا اخذ مالیات از خرده‌فروشان با سود آنها که بسیار اندک است،‌ متناسب نیست‌ که باید در این خصوص هم برنامه هایی جهت تسهیل امور در دستور کار قرار گیرد.

0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت