جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 156602
زمان انتشار: 05 آبان 1396 16:56:00

نهادینه کردن صادرات، نیازمند فرهنگ سازی است

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات گفت: نهادینه کردن فرهنگ صادرات در بین تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی کشور یک امری ضروری است.
نهادینه کردن صادرات، نیازمند فرهنگ سازی است

 به گزارش بازار خبر سیدعلی مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ، اظهار کرد: بر اساس صحبت های معاون اول رییس جمهور، منابع ارزی ما کفایت تقاضای ارزی ما را می‌کند و این افزایش منابع کشور به دلیل بالا رفتن قیمت نفت ،بهتر شدن میزان صادرات و مثبت شدن تراز تجاری صورت گرفته است.

 
وی درپاسخ به این پرسش که صندوق ضمانت صادرات در جهت افزایش صادرات کشور چه اقداماتی صورت داده است، افزود: صندوق یک نهاد ترویج صادرات نیست و باید صادراتی اتفاق بیفتد تا در مرحله بعد صندوق ضمانت صادرات وارد عمل شود.
 
به گفته وی نهادینه کردن فرهنگ صادرات در بین تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی کشور یک امری ضروری است.
 
سیدعلی بیان کرد: سرانه پرداخت بیمه در کشور ما 150 دلار است و در حالیکه این عدد در کشورهای دیگر به 6 تا 7 هزار دلار می رسد.
 
وی اضافه کرد: فرهنگ بیمه اعتباری، نوع فعالیت های صندوق ضمانت صادرات و نهادهای مشابه آنها برای بسیاری ازفعالان اقتصادی کشور ناشناخته است و شاید دلیل اصلی این موضوع انجام فعالیت های وارداتی در بیشتر این افراد باشد.
 
مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات تاکید کرد: یکی از روش های کاربردی در جهت ترویج فرهنگ صادرات و شناساندن نهادهایی که به صادرات کمک می‌کنند، رسانه های عمومی است و مانیز در جهت افزایش تبلیغات برای آشنایی بیشتر تولیدکننده ها با خدمات صندوق ضمانت صادرات ، این اواخر اقداماتی را صورت داده ایم.
 
وی ادامه داد: این مهم است که صادرکننده های کشور با  منافع خود در صندوق ضمانت صادرات آشنا شده و بدانند چقدر می توانند از منابع ما در جهت کاهش ریسک معاملات خود بهره برند.
 
سید علی در رابطه با هدف گذاری صورت گرفته در دولت، تصریح کرد: هدف ما رساندن میزان صادرات از 42 میلیارد دلار در سال به 55 تا 60 میلیارد دلار تا سه سال آینده است.
 
مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات در پایان یادآور شد: صندوق ضمانت صادرات در 30 استان کشور به واسطه اتاق های بازرگانی، اتحادیه ها و سازمان های دیگر نمایندگانی را برای ارتباط با صادرکنندگان تعیین کرده است و به طور حتم آشنایی بانک ها با عملکرد صندوق کمک بسزایی در شناساندن آن به فعالان اقتصادی خواهد کرد.
 
انتهای پیام/
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت