جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 156721
زمان انتشار: 10 آبان 1396 22:42:00

دوره رقابت پتروشیمی‌ها تمام شده است/کاهش تعرفه برخی از محصولات صادراتی پتروشیمی ایران به ترکیه

قائم مقام وزیر نفت با تاکید بر اینکه دوره رقابت پتروشیمی‌ها تمام شده است،گفت: تعرفه برخی از محصولات صادراتی پتروشیمی کشور به ترکیه کاهش خواهد یافت.
به گزارش بازار خبر،، مرضیه شاهدایی قائم مقام وزیر نفت  در بیست و نهمین اجلاس مدیران عامل صنعت پتروشیمی اظهار کرد: خانه نخست من صنعت پتروشیمی است و در وزارت نفت هم پیگیر امور این صنعت خواهم بود.
 
وی افزود: شرکت های تولیدی صنعت پتروشیمی از انسجام بسیار بالایی با یکدیگر برخوردار هستند که از این فرصت برای توسعه این صنعت می توان به خوبی استفاده کرد.
 
قائم مقام وزیر نفت با اشاره به این که آینده اقتصاد کشور در گرو توسعه صنعت پتروشیمی است، ادامه داد: توسعه و پایداری این صنعت بسیار وابسته به شرایط و روابط بین المللی و حمایت های قانونی نظام است.
 
شاهدایی ضمن تبریک انتصاب نوروززاده در سمت معاونت وزارت نفت در امور پتروشیمی گفت: توصیه  بنده به ایشان با توجه به تجربه ناچیز در این صنعت، استفاده حداکثری از انسجام به وجود آمده میان بخش خصوصی و دولتی در صنعت پتروشیمی است.
 
وی با تأکید بر این که امروز دنیا، دنیای رقابت است، تصریح کرد: برای کسب بازارهای جهانی صنعت پتروشیمی باید شرکت ها یکپارچه و همسو باشند.
 
قائم مقام وزیر نفت با اشاره به برگزاری نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی در ترکیه، افزود: در حاشیه این نمایشگاه مذاکراتی برای حل مسائل تعرفه صادراتی صنایع کشور میان رایزن وزارت صنعت، معدن و تجارت و مقامات ترکیه ای انجام شد که بر مبنای آن قراردادی تنظیم خواهد شد که در پیوست آن، تعرفه اکثر محصولات پتروشیمی به جز 2 محصول با گرید خاص که در ترکیه تولید می شوند، کاهش می یابد.
 
شاهدایی در پایان اظهار کرد: از همکاری مدیران شرکت های پتروشیمی با شرکت ملی صنایع پتروشیمی در دوره مسئولیت بنده در این شرکت کمال تشکر را دارم.
 
انتهای پیام/
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت