جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 156933
زمان انتشار: 21 آبان 1396 16:43:00

خطر در کمین بازار زعفران/ خرید توافقی زعفران ضرورت ندارد

حسینی گفت: به دنبال ایجاد التهاب توسط افراد سودجو در بازار زعفران، طی روزهای آتی قیمت این محصول دستخوش تحولاتی قرار خواهد گرفت.
خطر در کمین بازار زعفران/ خرید توافقی زعفران ضرورت ندارد

 علی حسینی عضو شورای ملی زعفران از ثبات نسبی قیمت زعفران در بازار خبر داد و گفت: اکنون حداقل قیمت هر کیلو طلای سرخ 4 و حداکثر 5 میلیون تومان است.

وی با اشاره به اینکه برخی افراد سودجو به دنبال ایجاد التهاب در بازار زعفران هستند، افزود: قیمت زعفران تحت تاثیر این مساله در روزهای آینده، دستخوش تحولاتی قرار خواهد گرفت.

حسینی با بیان اینکه نمی توان آمار دقیقی از میزان تولید زعفران اعلام کرد، گفت: با توجه به افزایش سطح زیر کشت محصول و شرایط مساعد آب وهوایی پیش بینی می شود که میزان تولید در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش یابد.

عضو شورای ملی زعفران عواملی نظیر ثبات اقتصادی، تعادل قیمت زعفران، افزایش کیفیت، کاهش قیمت تمام شده و حضور مستمر در بازار های بین الملل را امری مهم در توسعه صادرات دانست.

وی از افزایش 20 درصدی صادرات زعفران در شش ماه نخست سال خبر داد و گفت: اگرچه تا پایان فصل برداشت نمی توان برآورد دقیقی از میزان صادرات داشت، اما پیش بینی می شود که روند صادرات طلای سرخ عادی باشد.

حسینی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به ضرورت تجدید نظر در خرید توافقی زعفران بیان کرد: علی رغم گذشت یک ماه از فصل برداشت و  تولید بیش از 300 تن زعفران، تاکنون یک تن زعفران از کشاورزان خریداری شده است.

وی با بیان اینکه نیازی به خرید توافقی زعفران نیست، افزود: قیمت زعفران تابع عرضه و تقاضاست و خرید توافقی زعفران از سوی دولت کمکی به تولیدکنندگان نخواهد کرد.

حسینی با بیان اینکه هدف از اجرای پروژه خرید توافقی حمایت از کشاورزان نیست، یادآور شد: تنها بحث سود آوری  و جبهه گیری در برابر صادرکنندگان مطرح است، چراکه مدیریت اقتصاد کشاورزی،کوتاه کردن دست واسطه ها و دلالان و ارتباط میان صادرکنندگان از سوی دولت در تنظیم بازار محصول نقش بسزایی دارد.

0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت