جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 156935
زمان انتشار: 21 آبان 1396 16:47:00

توسعه معاملات برق در بستر بورس انرژی

فلاحتیان گفت: در تلاش هستیم که تولید کنندگان برق خصوصی را ترغیب کنیم تا برق خودشان را از طریق بورس عرضه کنند.
توسعه معاملات برق در بستر بورس انرژی

به گزارش بازار خبر هوشنگ فلاحتیان معاون وزیر نیرو  در امور برق و انرژی با بیان  اینکه معاملات برق در بورس انرژیسال گذشته هم به رکورد خوبی دست یافت، اظهار کرد: در تلاش هستیم که تولیدکنندگان برق خصوصی را ترغیب کنیم تا برق خودشان را از طریق بورس عرضه کنند.

وی در خصوص وضعیت معاملات برق در بورس انرژی، گفت: با همکاری مسوولان در بورس انرژی، در 4 سال گذشته شاهد چندین برابر شدن معاملات برق در بورس انرژی بودیم.

فلاحتیان با اشاره به اینکه معاملات برق در بورس انرژی سال گذشته هم به رکورد خوبی دست یافت، افزود: در تلاش هستیم که تولیدکنندگان برق خصوصی را ترغیب کنیم تا برق خودشان را از طریق بورس عرضه کنند.

به گفته این مقام مسوول برای حضور هر چه بیشتر تولیدکنندگان برق خصوصی در بورس انرژی باید معاملات برق به صورت نقدی انجام شود و نرخ برق در بورس به طور نقدی کمتر از بازار برق است.

فلاحتیان تاکید کرد: در جهت ساماندهی بازار برق اگر قیمت تمام شده این محصول را از مصرف کننده دریافت کنیم ، باعث می شود تا معاملات برق بیشتری در بورس انرژی انجام شود و حجم معاملات این کالا در بورس انرژی افزایش یابد.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در خاتمه گفت: هدف ما در وزارت نیرو این است که با برنامه ریزی و تلاش به روزی برسیم که 100 درصد برق تولیدی نیروگاه های خصوصی از طریق بورس انرژی عرضه شود و شرکت های توزیع برق و سایر متقاضیان برق، نیاز خود را از طریق بورس انرژی تامین کنند. 

0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت