جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 157037
زمان انتشار: 25 آبان 1396 11:22:00

برآورد 71 میلیارد تومانی خسارت زلزله به سیستم آبرسانی کرمانشاه

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل گفت:طبق برآورد‌ها در ستاد مدیریت بحران در حوزه آب و فاضلاب شهری و روستایی به ترتیب ۵۶ و ۱۵ میلیارد خسارت پیش بینی می‌شود که امکان افزایش آن در آینده وجود دارد.
برآورد 71 میلیارد تومانی خسارت زلزله به سیستم آبرسانی کرمانشاه

 میثم جعفرزاده مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل با اشاره به وضعیت مناسب شبکه توزیع آب اظهار کرد: وضعیت شبکه آب رسانی کرمانشاه در وضعیت نسبتا پایداری قرار گرفته و با تلاش‌های صورت گرفته از وضعیت بحرانی عبور کردیم.

وی از  عملکرد وزرات نیرو در مناطق شهری و روستای گفت: تاکنون ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار بطری آب در میان مردم توزیع شده، ۴ دستگاه آزمایشگاه سیار کیفیت آب به همراه دستگاه‌های بسته بندی به منطقه اعزام و ۴۷ تانکر آب سیار در حال ارائه خدمت به مردم مناطق زلزله زده هستند.

جعفرزاده تصریح کرد :شکستگی لوله‌های آب در کوچه‌های فرعی جریان آب رسانی را کند می‌کند و باید آب رسانی به صورت منطقه به منطقه پیش رود تا آب گرفتگی خسارت دیگری را به مردم تحمیل نکند.

این مقام مسوول اضافه کرد:قعطی شبکه توزیع آب رسانی به دلیل کدورت و گل آلودی چشمه آب تامین کننده سرپل ذهاب و قصرشیرین است که با وقوع پس لرزه، آب گل آلود می‌شود  و باید صبر کرد ته نشینی صورت گیرد تا مخازن دوباره آبگیری شود.

مدیر کل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل، با برآورد تقریبی خسارت زلزله به شبکه آبرسانی یادآورشد:در مرحل اول نمی‌توان عدد دقیقی را اعلام کرد، ولی طبق برآورد‌های در ستاد مدیریت بحران در حوزه آب و فاضلاب شهری و روستایی به ترتیب ۵۶ و ۱۵ میلیارد خسارت پیش بینی می‌شود که امکان افزایش آن در آینده وجود دارد.

 جعفرزاده در پایان گفت: ۲۱ سد تا شعاع ۱۲۵ کیلومتری در دوره‌های زمانی متناوب، چندین بار مورد بررسی قرار گرفتند که وضعیت سد‌ها و انتقال آب از آن‌ها مثبت ارزیابی شد و مشکلی در عملکرد آن‌ها گزارش نشده است.

انتهای پیام/

0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت