جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 157072
زمان انتشار: 27 آبان 1396 09:44:00

احتمال مصالحه رضا ضراب با دولت آمریکا قوت گرفت

قاضی آمریکایی مسئول رسیدگی به پرونده رضا ضراب، تاجر ایرانی-ترک متهم به دور زدن تحریم های آمریکا علیه ایران از بیان اینکه آیا این تاجر ثروتمند در دادگاهی که در اواخر ماه جاری در مورد خواندگان این پرونده تشکیل می شود، حضور خواهد داشت یا نه خودداری کرد.
احتمال مصالحه رضا ضراب با دولت آمریکا قوت گرفت

به گزارش بازار خبر دادستان های آمریکایی رضا ضراب و چند تن از همدستان وی را به آنچه دور زدن تحریم های آمریکا علیه ایران و جابجایی صدها میلیون دلار پول برای دولت و نهادهای ایرانی می خوانند متهم کرده اند.

در این پرونده به 9 نفر اتهام کیفری زده شده، اما تنها رضا ضراب و یک بانکدار عضو هالک بانک ترکیه به نام مهمت هاکان آتیلا در بازداشت دولت آمریکا هستند. هر دوی این افراد اتهامات وارده را رد می کنند.

این پرونده موجب بروز تنش در روابط آمریکا و ترکیه شده که هر دو از اعضای اتحاد نظامی ناتو به شمار می روند.

در حالی که قبلا قرار بود هر دوی این افراد در دادگاهی که روز 27 نوامبر برگزار می شود محاکمه شوند،ظاهرا خبری از حضور ضراب در این محاکمه نیست و از ماه سپتامبر به این طرف نیز هیچ لایحه دفاعیه ای نیز از جانب وی تسلیم دادگاه نشده است. این وضعیت این گمانه زنی را در رسانه های ترکیه برانگیخته که ضراب احتمالا به مصالحه ای با مقامات دولت ترامپ دست یافته است.

ریچارد برمان، قاضی منطقه ای آمریکا و مسئول رسیدگی به این پرونده در جریان یک جلسه استماع در پاسخ به سوال ویکتور روکو، یکی از وکلای آتیلا، از گفتن اینکه آیا ضراب در کنار آتیلا در محاکمه اواخر ماه جاری حضور خواهد داشت یا نه خودداری کرد.

روکو بعد از این جلسه به خبرنگاران گفت، وی انتظار دارد در طی چند روز آینده اطلاعات بیشتری در مورد وضعیت ضراب به دست بیاورد.

در همین حال وزیر امور خارجه ترکیه گفته، مقامات آمریکایی به دولت ترکیه اطلاع داده اند که ضراب به مکان دیگری منتقل شده و وضعیت سلامتی وی مطلوب است.

پیشتر اطلاعات سایت اداره فدرال زندان های آمریکا نشان داده بود که ضراب هفته گذشته از زندان آزاد شده است. وکلای ضراب نیز گفته بودند که 5 روز است خبری از موکلشان ندارند.

0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت