جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 157131
زمان انتشار: 30 آبان 1396 10:40:00

وقتی داعش در سوریه و عراق جنایت می کرد اتحادیه عرب کجا بود؟/باید قدرت ملی خود را افزایش دهیم

رییس جمهور گفت: وقتی مردم عراق گرفتار داعش شدند، مردم حلب و دیرالزور را سر می‌بریدند، اتحادیه عرب کجا بود.
وقتی داعش در سوریه و عراق جنایت می کرد اتحادیه عرب کجا بود؟/باید قدرت ملی خود را افزایش دهیم

به گزارش بازار خبر حسن روحانی رییس جمهور در پنجمین کنگره سراسری خانه کشاورز که امروز در اردوگاه باهنر برگزار شد؛ با بیان اینکه آرامش جامعه و امنیت غذایی کشور در سایه تلاش کشاورزان است، اظهار کرد: اگر کشور روزی برای مواد غذایی دچار اضطراب و نگرانی شود، همانند جنگ جهانی اول، مردم برای یک قرص نان مجبورند با یکدیگر مشاجره کنند.

وی در خصوص اینکه همه مقامات مسئول در شرایط سخت زلزله کرمانشاه حرکت خوبی را آغاز کردند، افزود: انتظار می‌رود که این همکاری ها همچنان ادامه یابد.

روحانی با بیان اینکه ملت ما بیدار، هوشیار و متحد است، گفت: دولت چیزی جز مردم ندارد و هیچگاه فاصله ای بین دولت و مردم وجود ندارد.

رییس جمهور ادامه داد: با تلاش ملت و دولت در صدد هستیم که غم را از سیمای مردم داغ دیده استان کرمانشاه که دچار مصیبت عظیمی شده اند، برداریم.

اربابان داعش فکر انقراض آن را نمی کردند

روحانی در ادامه در خصوص جنایت های داعش گفت: جنایت های داعش به قدری وقیح بوده که  روی جنایتکاران تاریخ را سفید کرده است. آنها با بی رحمی، بهترین جوانان منطقه را سر می بریدند و به هیچکس رحمی نمی‌کردند.

وی اضافه کرد: هیچگاه فکر نمی کردیم که در قرن 21 ، چنین قم وحشی با کنترل قدرت های بزرگ در پس پرده، دست به جنایتهای به این عظمت بزنند.

روحانی یادآور شد: قدرت های بزرگی همچون آمریکا و اسرائیل از این قوم شوم حمایت می کردند و اربابان داعش بر این باور بودند که تا مدت ها در منطقه به جنایت های خود ادامه می دهند، اما با مجاهدت های بسیار، شر آنها کم شد.

رییس جمهور  ادامه داد: بنیان داعش از بین رفته و عده ای کمی از آنان متفرقه شده اند و این پیروزی را باید به رهبر، نیروی قدس، ارتش، سپاه و به ویژه به سردار سلیمانی تبریک گفت.

وی تصریح کرد: البته این پیروزی متعلق به دیپلمات ها و تمامی افرادی است که تلاش کردند تا ثبات و آرامشی را در منطقه به وجود بیاورند.

روحانی تشریح کرد: کشورهای دلسوزی همچون روسیه، ترکیه و ایران جلساتی برای آینده منطقه گذاشتند، تا امنیت برای همگان فراهم شود.

رییس جمهور در ادامه بیان کرد: وقتی مردم عراق گرفتار داعش شدند، مردم حلب و دیرالزور را سر می‌بریدند، اتحادیه عرب کجا بود؟

0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت