جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 157536
زمان انتشار: 14 دی 1396 15:09:00

سخنگوی ستاد بودجه: درخصوص بنزین دونرخی منتظر نظر مجلس هستیم

سخنگوی ستاد بودجه با ابراز "درخصوص بنزین دونرخی منتظر نظر مجلس هستیم" گفت: با توجه به آنکه بودجه امسال تفاوت چندانی با بودجه سنوات قبل ندارد التهابات و اعتراضات اخیر نمی‌تواند نشئت‌گرفته از لایحه بودجه دولت باشد.
 سخنگوی ستاد بودجه: درخصوص بنزین دونرخی منتظر نظر مجلس هستیم

به گزارش بازارامیر باقری سخنگوی ستاد بودجه 97 در نشست خبری که صبح امروز در سازمان برنامه و بودجه برگزار شد در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم در خصوص سهم و نقش لایحه دولت در ایجاد شوک در جامعه و بروز التهابات اخیر گفت: به‌نظر می‌رسد اتفاقات و مفاد بودجه سال 97 متفاوت از بودجه‌های سال قبل نبوده و بنابراین التهابات اخیر در کشور نمی‌تواند مرتبط با لایحه بودجه دولت باشد.

به‌گفته این مقام مسئول در لایحه بودجه دولت تنها در چند بخش از جمله افزایش قیمت حامل‌های انرژی می‌توانست منشأ برخی اختلاف‌نظرها باشد که البته نتایج و خروجی آنها باید در کمیسیون تلفیق و صحن علنی مجلس شورای اسلامی مشخص شود.

باقری در پاسخ به سؤال دیگر خبرنگار تسنیم در خصوص دلایل اصرار دولت بر بنزین تک‌نرخی با توجه به بحث‌های مطرح‌شده در مجلس درباره سهمیه‌بندی مجدد و بنزین دونرخی، گفت: بنزین تک‌نرخی مزایایی همچون شفافیت را دارد اما با چالش‌هایی نیز مواجه است، از سویی دیگر بر اساس برخی گزارش‌ها بنزین دونرخی می‌تواند با فساد همراه باشد البته در خصوص بنزین هنوز جمع‌بندی نهایی در مجلس انجام نشده و باید منتظر نظر کمیسیون تلفیق و صحن علنی مجلس بود.

گفتنی است سؤال دیگر خبرنگار تسنیم در خصوص طرح جایگزین دولت برای اشتغالزایی در سال 97 با توجه به تکلیف ایجاد 970 هزار شغل در سال در برنامه ششم توسعه با در نظر گرفتن نظرات مخالف بسیاری از نمایندگان نسبت به افزایش برخی قیمت‌ها و کاهش منابع مورد نیاز دولت برای اشتغالزایی بدون پاسخ ماند.

انتهای پیام/*

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت