جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 157545
زمان انتشار: 16 دی 1396 16:20:00

کاهش قیمت مرغ در بازار ادامه دار شد/ نرخ به ۷۴۵۰ تومان رسید

یک مقام مسئول گفت: با توجه به شرایط کنونی عرضه و تقاضا، پیش بینی می شود که روند کاهشی قیمت مرغ تا پایان ماه ادامه یابد.
 کاهش قیمت مرغ در بازار ادامه دار شد/ نرخ به ۷۴۵۰ تومان رسید

به گزارش بازارمحمد علی کمالی سروستانی مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از کاهش 150 تومانی نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 4 هزار و 500تومان، مرغ آماده به طبخ در کشتارگاه 6 هزار و 650 و خرده فروشی 7 هزار و 450 تومان است.

وی افزود: اکنون هر کیلو ذرت با نرخ 1045 و کنجاله سویا 1865 تومان به مرغداران عرضه می شود که نسبت به هفته گذشته به ترتیب 15 و 10 تومان کاهش یافته است.

کمالی سروستانی با اشاره به اینکه ذرت و کنجاله سویا 65 درصد هزینه تمام شده را تشکیل می دهد، بیان کرد: براین اساس قیمت واقعی هر کیلو مرغ زنده 5 هزار و 200 و مرغ آماده به طبخ 8 هزار و 100 تومان است.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی قیمت مرغ در روزهای آتی را پیش بینی کرد و گفت: با توجه به شرایط کنونی عرضه و تقاضا پیش بینی می شود که روند کاهشی قیمت مرغ تا پایان ماه ادامه یابد.

وی ادامه داد: اکنون مرغداران مشغول به خالی کردن سالن های خود و جوجه ریزی برای ایام عید هستند که انتظار می رود وضعیت بازار بهبود یابد تا تولیدکنندگان به نقطه سر به سر برسند.

کمالی سروستانی در پاسخ به این سوال که احتمال افزایش قیمت مرغ به نرخ واقعی خود در بازار وجود دارد، تصریح کرد:  تحقق این امر تحت تاثیر عوامل مختلفی نظیر ذخایر جوجه و سایر نهاده ها نظیر ذرت و کنجاله شرکت پشتیبانی امور دام است .

بر این اساس؛ اکنون نرخ هر کیلو ران مرغ با کمر 6 هزار و 400 ، ران مرغ بدون کمر 7 هزار و 400، سینه با کتف 13 هزار، سینه بدون کتف 14 هزار و فیله مرغ 16 هزار تومان است.

انتهای پیام/

 کاهش 150 تومانی نرخ مرغ در بازار

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت