جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 157799
زمان انتشار: 15 بهمن 1396 11:19:00

جزئیات پیش فروش سکه بانک مرکزی از ۱۷ بهمن

طبق اعلام بانک مرکزی پیش فروش سکه از ١٧ بهمن و با قیمت پایه آغاز می شود.
 جزئیات پیش فروش سکه بانک مرکزی از ۱۷ بهمن

به گزارش بازارخبرمسعود رحیمی مدیرکل ریالی و نشر بانک مرکزی در نشست تشریح جزییات شرایط پیش فروش سکه اظهارداشت: باتوجه به افزایش نرخ سکه بهار آزادی از پاییز امسال نقدهایی به بانک مرکزی وارد بود که چرا دخالت نمیکند.

وی افزود: باتوجه به حباب 250  هزار تومانی بانک مرکزی عرضه سکه از بانک کارگشایی را آغاز و حباب را به صورت کامل تخلیه کرد.

رحیمی با بیان اینکه طرح پیش فروش سکه از روز سه شنبه با ١٣١٢ شعبه منتخب بانک ملی در سراسر کشور آغاز می شود، گفت: پیش خرید برای همه افراد بالای ١٨ سال با کارت ملی امکان پذیر است.

در مرحله ثبت نام یک میلیون تومان با سررسید ٦ و یکساله انجام می شود.

قیمت مابه التفاوت به نرخ روز است ولی با تخفیف ٩ درصد برای سررسید یکساله و ٤ درصد برای سررسید ٦ ماهه است.

رحیمی با بیان اینکه پیش فروش سکه مشمول مالیات بر ارزش افزوده دریافت نمی شود، گفت: بازده یکساله پیش فروش ١٥ درصد است بنابراین در عمل بیشتر از ٩ درصد سود به خریداران می رسد.

وی تاکید کرد که فقط سکه تمام پیش فروش می شود و این طرح تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد داشت.

این مقام مسول بانک مرکزی در پاسخ به تسنیم درباره میزان سکه های فروخته شده در حراج سکه گفت: تا کنون حدود ٢٣� هزار قطعه سکه در حراج به فروش رسیده است.

وی افزود: ١� ٧ هزار قطعه نیم سکه و ١٢� هزار سکه تمام در حراج سکه بانک کارگشایی فروخته شده است.

وی با تاکید بر اینکه که قرار است هیچ کارمزدی از مردم در شعب اخذ نشود، افزود: ما برای یک دوره آتی قیمتی را تعیین کردیم. قیمت سکه براساس قیمت طلای جهانی و دلار تعیین می شود و به طور قطع نمی شود امروز قیمت ماه آینده را هم پیش بینی کرد.

رحیمی در پاسخ به تسنیم مبنی بر اینکه ضرورت پیش فروش سکه زمانی که حراج سکه در حال انجام است چیست؟ انهم زمانی که تفاوتی بین قیمت سکه های خریداری شده در طرح پیش فروش زمان تحویل وجود ندارد؟ گفت: انتخاب با مردم است که این انتخاب را برای سرمایه گذاری انجام دهند؛ هدف ما ایجاد جذابیت کاذب نیست و هدف ما در بانک مرکزی این است که برای متعادل کردن بازار به این حوزه ورود پیدا کنیم. ضمن انکه امکان خرید سکه در حراج برای مردم در سایر شهرها وجود نداشت.

ادامه دارد...

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت