جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 157809
زمان انتشار: 16 بهمن 1396 14:16:00

گرانی دلار بازار را ملتهب کرد/ بانک مرکزی جلوی دلالان را بگیرد

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که گرانی دلار با وضعیت اقتصادی کشور همخوانی ندارد گفت: بانک مرکزی باید بصورت موثرتر بازار را کنترل کند.
 گرانی دلار بازار را ملتهب کرد/ بانک مرکزی جلوی دلالان را بگیرد

به گزارش بازارخبررحیم زارع درباره افزایش قیمت دلار گفت: تداوم افزایش قیمت دلار باعث شده بازارهای کشور ملتهب شود، این در حالی است که رئیس کل بانک مرکزی اظهار داشته بود که روند صعودی قیمت ارز متوقف می شود.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: رئیس کل بانک مرکزی در نشست با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس مسائل بازار ارز را تشریح کرد و براساس برنامه باید قیمت دلار روند کاهشی را در پیش می گرفت که اینگونه نشده و قیمت دلار افزایش یافت.

نماینده مردم آباده، بوانات و خرم بید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بانک مرکزی در طول فعالیت دولت یازدهم توانست بازار ارز را مدیریت کند و در مجموع چهارسال ثبات نسبی در بازار ایجاد شد که در مهار رشد نرخ تورم تاثیرگذار بود.

زارع در ادامه به خانه ملت گفت: با توجه به نرخ تک رقمی تورم و صادرات مناسب نفت دلیلی برای ادامه رشد نرخ دلار در بازار وجود ندارد.

تداوم بی اعتنایی بازار ارز به مولفه های اقتصادی

وی ادامه داد:ادامه رشد دلار در بازار، وضعیت تولید و سرمایه گذاری در کشور را با چالش جدی روبرو می کند و علاوه بر آن باعث گرانی کاذب قیمت کالاهای اساسی در روزهای پایانی سال می  شود که تبعات آن به اقتصاد خانوارها فشار وارد می کند.

زارع تصریح کرد:اینکه سوداگران بازار ارز، به اهداف خود می رسند و مقابله جدی با فعالیت آنها نمی شود، غیرقابل قبول است، بنابراین باید بانک مرکزی بصورت موثرتر بازار را کنترل کند.

 سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بانک مرکزی باید با مدیریت موثر بازار ارز مانع از ایجاد گرانی در بازارها شود و در صورت ادامه این وضعیت، نشست کمیسیون اقتصادی با حضور مسئولان اقتصادی کشور برای بررسی تحولات بازار ارز تشکیل می شود.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت