جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 157829
زمان انتشار: 18 بهمن 1396 19:24:00

بی‌اثری بارش‌های اخیر در بحران آب/مشکل تأمین آب همچنان پا برجا است

استاندار تهران گفت: باوجود بارش‌های اخیر هنوز در مورد تأمین آب نگرانی وجود دارد.
 بی‌اثری بارش‌های اخیر در بحران آب/مشکل تأمین آب همچنان پا برجا است

به گزارش بازارخبرمحمدحسین مقیمی استاندار تهران در آیین بهره‌برداری از سامانه آب‌رسانی مخزن ذخیره خطوط انتقال و شبکه توزیع غرب تهران با تأکید بر محدودیت آب در شهر تهران اظهار کرد: باوجود بارش‌های اخیر هنوز در مورد تأمین آب نگرانی وجود دارد، اما نیروهای توانمند وزارت نیرو برای استفاده بهینه از آب باید برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشند.

وی افزود: در صددیم نیازهای مردم را تأمین کنیم و با توجه به اینکه در منطقه 22 اجازه ساخت‌وساز داده شده و بارگذاری جمعیت بالایی قطعاً در این مناطق اجرا خواهد شد، باید آب شرب مردم را نیز تأمین کنیم.

مقیمی همچنین در برخورداری منطقه 22 از شبکه فاضلاب تأکید کرد و گفت: تمام سختی‌ها و مشکلات تحمل می‌شود، اما تحمل کمبود آب کار سختی است، پس آب‌رسانی به جمعیت 11 میلیونی استان تهران و 8 میلیون شهر تهران کار ساده‌ای نیست.

استاندار تهران با اشاره به اینکه مهم‌ترین کار دولت و وزارت نیرو این است که اقدام به تأمین آب و پروژه‌های بزرگ کند، پس این اقدامات نیازمند بودجه‌های مورد نیاز است.

وی افزود: با توجه به ساخت و سازهای فراوان باید با تأسیس مخازن اقدام به تأمین آب برای ساکنان این مناطق کنیم؛ چرا که اگر نتوانیم مخازن را به‌ موقع آماده کنیم، مردم با مشکل مواجه خواهند شد.

امروز سامانه آبرسانی مخزن ذخیره خطوط انتقال و شبکه توزیع غرب تهران به حجم 15 هزار مترمکعب به بهره‌برداری رسید و قرار است یک مخزن دیگر به حجم 17 هزار مترمکعب در این منطقه به بهره‌برداری برسد. همچنین یک مخزن 40 هزار مترمکعبی نیز امروز در منطقه خرگوش‌دره برای آبرسانی به مناطق 21 و 22 کلنگ‌زنی شد.

انتهای پیام/

آب‌رسانی به جمعیت 11 میلیونی استان تهران کار ساده‌ای نیست

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت