جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 157832
زمان انتشار: 18 بهمن 1396 19:29:00

آخرین تحولات بازار مرغ/قیمت به ۷۵۰۰ تومان رسید

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی گفت: امروز نرخ هرکیلو مرغ زنده در خرده فروشی‌ها ۷ هزار و ۵۰۰ تومان است.
 آخرین تحولات بازار مرغ/قیمت به ۷۵۰۰ تومان رسید

به گزارش بازارخبرمحمد یوسفی رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از افزایش 300 تومانی نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده در مرغداری 5 هزار و 300 تومان، مرغ آماده به طبخ میدان بهمن 7 هزار و 100 تومان، توزیع در غرفه‌های میادین میوه و تره بار 6 هزار و 990 و خرده فروشی ها 7 هزار و 500 تومان است.

وی افزایش تقاضا و نوسان نرخ نهاده ها ناشی از بالارفتن نرخ ارز را دلیل اصلی گرانی مرغ در روزهای اخیر دانست.

یوسفی با اشاره به اینکه در دو سال گذشته پرورش دهندگان مرغ گوشتی با زیان اقدام به تولید محصول خود در بازار می کنند، افزود: هم اکنون تمامی بدهی مرغداران به بانک ها معوق شده است که با این وجود آینده خوبی نمی توان پیش بینی کرد، چرا که در آینده ای نه چندان دور تعدادی از مرغداران از گردونه تولید خارج خواهند شد.

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی نرخ متعادل هر کیلو مرغ زنده را 5 هزار و 500 و مرغ آماده به طبخ 8 هزار و 500 تومان اعلام کرد.

وی در پاسخ به این سوال که با وجود افزایش جوجه ریزی در ایام پایانی سال امکان رسیدن نرخ مرغ به قیمت واقعی خود وجود دارد یا خیر، بیان کرد: اکنون مرغ ارزانترین پروتئین در دسترس طبقه متوسط و کم درآمد جامعه است که با افزایش تقاضا، این امر تحقق خواهد یافت. 

این گزارش می افزاید؛ هر کیلو ران مرغ با کمر 6 هزار و 650 ، ران مرغ بدون کمر 7 هزار و 650 ،سینه با کتف 13 هزار، سینه بدون کتف 14 هزار، فیله مرغ 16 هزار تومان است.

انتهای پیام/

افزایش 300 تومانی نرخ مرغ در بازار

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت