جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 157855
زمان انتشار: 22 بهمن 1396 09:46:00

کمبودی در توزیع مرغ شب عید وجود ندارد

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت:با توجه به وضعیت مناسب تولید، کمبودی در توزیع مرغ شب عید وجود ندارد.
 کمبودی در توزیع مرغ شب عید وجود ندارد

 

به گزارش بازارخبردرباره آخرین وضعیت توزیع مرغ در روزهای پایانی سال، اظهار کرد:  با توجه به وضعیت مناسب تولید، کمبودی در توزیع مرغ شب عید وجود ندارد.

وی افزود: اگرچه قیمت کنونی مرغ جوابگوی هزینه تولیدکنندگان نیست،اما به نظر می رسد که با وجود وضعیت مناسب تولید، نوسان چندانی نداشته باشیم.

کمالی با انتقاد از نرخ پایین فروش مرغ در ماه های اخیر گفت: در سه ماه اخیر، نرخ فروش هر کیلو مرغ زنده کمتر از هزینه تمام شده تولید آن بود که این امر، زیان انباشته مرغداران را به همراه داشت.

این مقام مسئول نرخ واقعی هر کیلو مرغ زنده را برای ایام پایانی سال 5 هزارتومان و مرغ آماده به طبخ برای مصرف کننده را 8 هزار و 400 تومان اعلام کرد.

وی با انتقاد از نرخ بالای جوجه یک روزه در بازار افزود: نرخ کنونی جوجه یک روزه در بازار بیانگر آن است که تولیدکنندگان جوجه یک روزه، بیش از سود عرفی خود اقدام به عرضه محصول در بازار می کنند که انتظار می رود ، دستگاه های مسئول کنترل لازم را داشته باشند چرا که این امر به شدت هزینه های تولید مرغداران  را افزایش داده است.

 95 درصد تولید مرغ در داخل مصرف می شود

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی در بخش دیگر سخنان خود درباره آخرین وضعیت تولید گوشت مرغ بیان کرد: سال گذشته ماهانه 95 میلیون قطعه جوجه ریزی داشتیم که امسال با 6 درصد افزایش به رقم 105 میلیون قطعه در ماه رسیده ایم.

به گفته وی سالیانه به طور متوسط 2 میلیون و 150 هزارتن مرغ در کشور تولید می شود که حدود 95 درصد این میزان در داخل مورداستفاده قرار می گیرد.

کمالی درباه آخرین وضعیت صادرات مرغ به بازارهای هدف گفت: براساس آمار موجود، سالیانه 5 تا 10 درصد تولید به کشورهای عراق و امارات صادر می شود چرا که کشورهای اطراف ،خواهان مرغ سبک با وزن 1.100 تا 1.300 گرم هستند که به سبب وزن بالای مرغ تولیدی کشور امکان صادرات وجود ندارد.

وی بیماری آنفلوانزای حاد پرندگان، بالا بودن هزینه تولید وفقدان رقابت با برخی رقبا همچون ترکیه و برزیل را مانع اصلی پیش روی صادرات دانست.

کمالی در پایان گفت: بهبود شاخص و افزایش راندمان تولید در کاهش میزان تلفات تاثیر بسزایی دارد.این امر در کنار مدیریت تولید و رعایت بیشتر مسائل قرنطینه ای ،می تواند صادرات به بازارهای هدف را افزایش دهد چرا که صنعت مرغداری توان و پتانسیل افزایش تولید را دارد.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت