جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 158070
زمان انتشار: 19 اسفند 1396 12:20:00

افرایش قیمت تخم مرغ به ۸۰۰۰ تومان،درب مرغداری

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار تهران با بیان اینکه میانگین قیمت تخم مرغ درب مرغداری به ۸۰۰۰ تومان رسیده است،گفت: کنترل آنفلوانزا به همت ما انجام نشد.
افرایش قیمت تخم مرغ به ۸۰۰۰ تومان،درب مرغداری

به گزارش بازارخبرناصر نبی پور در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه هم اکنون میانگین قیمت هرکیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری حدود ۷۸۰۰ تا ۸۰۰۰ تومان است، اظهارداشت:قیمت این کالا چند روزی در بازار کاهش یافته بود اما مجددا نرخ آن افزایش پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه با مشکل کمبود تخم مرغ در بازار مواجه هستیم، گفت: واردات درحال انجام است اما در میزان آن مقداری اغراق می شود.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با بیان اینکه قیمت تخم مرغ در ایام عید کاهش می یابد، افزود: همیشه قیمت این کالا از ۲۰ اسفند به بعد دچار افت می شود.

نبی پور در بخش دیگری از سخنان خود درباره آخرین وضعیت آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشور نیز گفت: بیماری در کشور تقریبا کنترل شده اما کنترل شدن آن به همت ما نبوده بلکه چون مرغداری های زیادی در کشور معدوم شده اند و تراکم جمعیت مرغ ها کاهش یافته، روند بیماری نیز کند شده است، در واقع مرغداری وجود ندارد که درگیر شود.

وی با اشاره به اینکه درحال حاضر نیز برخی استانها هنوز درگیر این بیماری هستند، افزود: استانهای مذکور جزو استانهای پرتولید محسوب نمی شوند.

نبی پور درباره اینکه شیوع بیماری آنفلوانزا در سال جاری چقدر خسارت به صنعت مرغ تخم گذار وارد کرد؟، گفت: امسال حداقل ۲۴ تا ۲۵ میلیون قطعه مرغ از بین رفت ضمن اینکه در سالجاری نسبت به سال قبل، مرغ های معدوم شده سن کمتری داشتند و جوان تر بودند.

وی اضافه کرد: سال گذشته میانگین سن مرغ های معدومی ۶۰ هفته و امسال کمتر از ۴۰ هفته بود؛ با توجه به اینکه تولید این مرغ ها از حدود ۲۱ هفتگی شروع می شود می توان گفت امسال احتمالا میزان خسارت ۲ برابر سال گذشته بوده است.

نبی پور درباره اینکه آیا پرداخت خسارت ها به مرغداران در حال انجام است، گفت: بیمه به صورت درصدی مبالغی را به مرغداران پرداخت می کند و این مساله مشکل صندوق بیمه نیست بلکه دولت باید منابع در اختیار آنان قرار بدهد.

وی افزود: وقتی که میزان خسارت مرغدار بالاست و خسارت ها به صورت درصدی پرداخت می شود، عملا چیزی دست تولیدکنندگان را نمی گیرد.

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت