جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 158233
زمان انتشار: 15 فروردین 1397 10:49:00

جنگ تجاری آمریکا و چین به نفع پسته ایران تمام می‌شود

کشاورزان کالیفرنیایی که بسیاری از آنها به دونالد ترامپ و مواضع سرسختانه وی در زمینه تجارت رای داده اند می گویند، اقدامات تلافی جویانه چین در قبال تصمیمات ترامپ به توان رقابتی آنها با رقبایی نظیر پسته کاران ایرانی لطمه می زند.
 جنگ تجاری آمریکا و چین به نفع پسته ایران تمام می‌شود

به گزارش بازارخبر چین اعلام کرده که تعرفه های تلافی جویانه 15 تا 25 درصدی را بر 2.75 میلیارد دلار از محصولات وارداتی آمریکا از جمله گوشت خوک و انواع آجیل اعمال می کند. این اقدام در واکنش به وضع تعرفه های سنگین بر واردات آلومنیوم و فولاد به آمریکا از سوی دولت ترامپ وضع شده است.

کشاورزان کالیفرنیایی که پسته و بادام می کارند نگران آسیب دیدن از تعرفه های جدید هستند زیرا این تعرفه ها محصولات آنها را در بازار چین گرانتر می کند و راه را برای محصولات کشورهای دیگر از جمله پسته ایران هموار می سازد.

پسته بزرگترین محصول کشاورزی صادراتی کالیفرنیا به چین است. چین در سال 2016، 531 میلیون دلار پسته از کالیفرنیا خرید. به گفته ریچارد متوئیان، مدیر اتحادیه پسته کاران آمریکایی، قبل از وضع تعرفه های جدید، چین تعرفه 5 درصدی بر پسته خام و تعرفه 10 درصدی بر پسته شور وارداتی از آمریکا اعمال می کرد.

متوئیان افزود، وضع تعرفه اضافی 15 درصدی «بر توانایی ما برای رقابت با رقبای ایرانی مان تاثیر می گذارد.» وی افزود، ایران و کالیفرنیا سال هاست که در حال دست به دست کردن عنوان بزرگترین تولید کننده پسته جهان هستند.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
1
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت