جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 158250
زمان انتشار: 18 فروردین 1397 12:31:00

۹۰ هزار واحد مسکن مهر باقیمانده است

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: نزدیک به ۹۰ هزار واحد مسکن مهر باقیمانده که اتمام حداکثری آن از جمله دستور کارهای سال جاری سازمان ملی زمین و مسکن است.
 ۹۰ هزار واحد مسکن مهر باقیمانده است

 

به گزارش بازارخبر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حمیدرضا عظیمیان درباره اهم برنامه‌های سازمان ملی زمین و مسکن در سال ۱۳۹۷، گفت: اجرای کامل دستورالعمل سنددار کردن املاک تصرفی یکی از اصلی ترین برنامه های این سازمان برای سال جدید است.

وی افزود: ابتیاع (خرید) زمین برای مناطقی که زمین نداریم و درخواست مسکن وجود دارد، همچنین ابتیاع زمین برای کاربری‌های گردشگری و اتمام حداکثری مسکن مهر باقیمانده که نزدیک به ۹۰ هزار واحد است و یک سوم آن برعهده سازمان ملی زمین و مسکن است از جمله دستور کارهای سال جاری سازمان ملی زمین و مسکن است.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از دیگر اقدامات این سازمان در سال جاری را تکمیل و همچنین آغاز یک سری از پروژه‌های آماده‌سازی و پروژه‌های مشارکتی عنوان کرد و افزود: طرح سامانه جامع املاک یکی از کارهای بزرگی است که در سازمان با قدرت و شدت در دست انجام است. شمارش پرونده‌ها و سند تک برگی یکی دیگر از اقداماتی است که در سال جاری در دستور کار داریم.

عظیمیان تصریح کرد: یکی دیگر از کارهای ما نشاندن تمامی اراضی دولتی در طرح کاداستر سازمان ثبت برای جلوگیری از تخلف و زمین خواری است.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین گفت: کارهای جاری سازمان هم امیدواریم به نحو بهتری و با رضایت‌مندی بیشتری برای مردم شریف ایران انجام شود.

وی در مورد آخرین وضعیت پیشرفت سامانه جامع اراضی و مستغلات اظهار کرد: در حال حاضر سازمان از سامانه جامع اراضی و مستغلات بهره‌برداری می‌کند. بدین معنا که تمامی اتفاقاتی که در رابطه با زمین‌های واقع در محدوده و حریم شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر می‌افتد اطلاعاتش بر روی سیستم قرار دارد و کاربرانی از سازمان که مجاز به استفاده از آن هستند برای انجام وظایف خود از آن اطلاعات بهره مند می شوند.

عظیمیان یادآور شد: سامانه جامع املاک و مستغلات تعدادی زیرسامانه دارد که در حال ارائه خدمات هستند و برخی از آنها همچون هیئت نمایندگی ۱۰۰ درصد به نتیجه رسیده است و برخی نیز در مرحله انجام و تکمیل قرار دارند.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت