جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 158483
زمان انتشار: 19 اردیبهشت 1397 11:48:00

خروج ترامپ بر صنعت نفت کشور، تأثیری نخواهد داشت/ تکیه بر توان داخلی، معادله‌های ترامپ را بر هم می‌زند

نایب‌ رئیس کمیسیون انرژی‌ مجلس گفت: خروج ترامپ‌ و امثال آن، هیچ تأثیر جدی در توسعه کشور‌ از جمله صنعت نفت‌ نخواهد داشت.
 خروج ترامپ بر صنعت نفت کشور، تأثیری نخواهد داشت/ تکیه بر توان داخلی، معادله‌های ترامپ را بر هم می‌زند

به گزارش بازارخبرعلی ادیانی‌، نایب‌ رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره‌ تأثیر خروج ترامپ از برجام‌ بر توسعه صنعت نفت اظهار کرد: در این رابطه‌ دو دیدگاه در کشور وجود دارد‌؛ یک دیدگاه در اقلیت‌ است‌ که گاهی در تاریخ بعد از انقلاب‌ برخی از دستگاه‌های اجرایی‌، قوه مجریه‌ و بخشی از مجلس‌ را در اختیار گرفته است‌. معتقدان این دیدگاه بر این باورند‌ که برای توسعه و تقویت‌ زیرساخت‌های کشور یک راه وجود دارد، آن هم گره زدن خود به غرب و آمریکا است.

وی افزود: دیدگاه دوم که نقطه مقابل دیدگاه فوق قرار دارد، بر این باور است که توسعه و تقویت‌ زیرساخت‌های کشور با تکیه بر ظرفیت‌، قابلیت‌ها و دانسته‌های بالقوه‌ و بالفعل‌ کشور امکان‌پذیر خواهد بود.

نایب رئیس کمیسیون انرژی‌ مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: به راحتی می‌توانیم در مباحث مربوط به نرم‌افزاری از فکر نیروی انسانی خوش فکر و جوان کشور استفاده کنیم‌. همچنین در بخش سخت‌افزاری نیز می‌توانیم‌ بر توان داخل تکیه کنیم، البته‌ بهره‌مندی از این دو توان با نگاه به بیرون برای تقویت درون، فرجام خوشایندی‌ برای کشور خواهد داشت.

وی تأکید کرد: نگاه مدیران، متولیان و نمایندگان مجلس باید متکی‌ بر نگاه دوم باشد که ریشه در باورهای انقلاب‌ داشته و با رهنمودهای‌ حضرت امام خمینی (ره)، باورهای مقام معظم رهبری و مجموعه فرهیختگان‌ و علاقمندان به انقلاب و ملت ایران عجین‌ شده است.

نایب رئیس کمیسیون انرژی‌ مجلس  تصریح کرد: ورود و خروج ترامپ‌ و امثال آنها هیچ تأثیر جدی و اثربخشی‌ بر توسعه کشور از جمله صنعت نفت نخواهد داشت. این شعار نیست، بلکه واقعیت است.

وی بیان کرد: ما جنگ را چگونه به پیروزی رساندیم‌؟ آیا از آمریکا و نظام غرب کمک گرفتیم؟. برعکس؛ آنها در این باره‌ نقطه مقابل ما قرار گرفته بودند، علاوه بر این آیا دستیابی‌ ایران به غنی‌ سازی 20 درصدی با تکیه بر نظام سلطه‌ آمریکا و اروپا محقق شد؟.

نایب رئیس کمیسیون انرژی‌ مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ایران امروز، به لحاظ رشد علمی رتبه یک منطقه را از آن خود کرده است و در برخی از مقوله‌ها در زمینه دستیابی به فناوری‌ و تکنولوژی‌ علمی جزء 5 تا 7 کشور دنیاست؛ آیا این موفقیت‌ها با کمک مستشاران آمریکا و اروپا پدیدار شده است؟.

وی تأکید کرد: باید مسئولان و ملت ایران همگام با هم به ظرفیت‌های داخلی تکیه کنند. اگر ما فرهنگ مقاومت، استقامت و ایستادگی را به واقع باور کنیم، به راحتی خواهیم توانست با تکیه بر داشته‌‌های ملی در زمینه تقویت و ارتقاء کشور کمک رسان باشیم. از این رو حضور یا فقدان حضور ترامپ‌ و امثالش‌ هیچ تأثیری بر کشور نخواهد گذاشت.

ادیانی‌ با اشاره به این بیت از شعر حافظ "ای مگس حضرت سیمرغ نه جو‌لانگه توست"،"عرض خود می‌بری و زحمت ما می‌داری"، گفت: این موضوع مصداق بارز رابطه‌ ما و خروج ترامپ‌ از برجام‌ است.

وی بیان کرد: خروج ترامپ‌ هر چند می‌تواند ما را به زحمت بیاندازد‌ اما اعتماد و باور بر توان داخلی، در نهایت فرجام‌ موفقیت‌آمیزی را برای ما رقم خواهد زد؛ چراکه تجربه انقلاب گواه صادق این ادعاست‌.

ادیانی گفت:‌ کلید حل همه مسائل را باید در درون کشور جست‌وجو کنیم، باید به جست‌وجو در خودباوری‌ ملت باشیم‌ نه کدخدا‌ باوری بعضی‌ها.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت