جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 158492
زمان انتشار: 20 اردیبهشت 1397 13:18:00

تاثیر ​مصوبات شورای پول و اعتبار در افزایش تولید مسکن

عضو انجمن انبوه‌سازان کشور گفت: مصوبه اخیر شورای عالی پول و اعتبار تاثیر بسزایی در افزایش تولید مسکن، به ویژه در بافت‌ فرسوده خواهد داشت.
 تاثیر ​مصوبات شورای پول و اعتبار در افزایش تولید مسکن

به گزارش بازارخبرایرج رهبر‌، عضو انجمن انبوه‌سازان مسکن استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار مسکن گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ با بیان اینکه افزایش قیمت در بازار مسکن از اسفند ماه سال گذشته شروع شده است، اظهار کرد: این رشد قیمت و گرانی‌ها از سال گذشته بوده ، اما اکنون میزان معاملات‌ مسکن نسبت به 2 ماه گذشته کمتر شده است.

وی در ادامه افزود: طی دو ماه گذشته رشد معاملات‌ مسکن چندان نبوده و ما بعد از رکود 5 ساله مسکن، شاهد جهش قیمتی طبیعی هستیم‌.

رهبر با بیان اینکه فشردگی انباشت مسکن طی 5 سال گذشته بسیار بوده است، افزود: زمانیکه‌ انباشت‌ مسکن ایجاد می‌شود، میزان تقاضا نیز برابر با آن افزایش می‌یابد اما به دلیل کافی نبودن قدرت خرید‌، این ناهماهنگی ایجاد می‌شود.

عضو انجمن انبوه‌سازان با تأکید بر اینکه مصوبه اخیر شورای عالی پول و اعتبار تاثیر بسزایی در افزایش تولید مسکن، به ویژه بافت‌ فرسوده خواهد داشت، تأکید کرد: باید دولت بتواند شرایط مناسبی را برای تولیدکنندگان‌ مسکن در این بخش ایجاد کند تا انگیزه لازم برای نوسازی این بافت‌ها فراهم شود.

رهبر در خاتمه یادآور شد: برای نوسازی بافت‌های فرسوده باید طرح جامعی تهیه شود، چراکه طراحی یک برنامه عجله‌ای، نتیجه خوبی را برای این حوزه به جای نمی‌گذارد.

انتهای پیام/

طرح جامع باز‌آفرینی شهری نباید عجله‌ای باشد

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت