جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 158493
زمان انتشار: 20 اردیبهشت 1397 13:20:00

کمبودی در بازار برنج خارجی در ایام ماه رمضان نداریم/ نرخ هر کیلو برنج خارجی ۶۸۰۰ تومان

دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت: با تسریع دولت در تخصیص ارز، کمبودی در بازار برنج خارجی در ایام ماه رمضان نداشته باشیم.
 کمبودی در بازار برنج خارجی در ایام ماه رمضان نداریم/ نرخ هر کیلو برنج خارجی ۶۸۰۰ تومان

به گزارش بازارخبرمسیح کشاورز، دبیر انجمن واردکنندگان برنج در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت بازار برنج خارجی در آستانه ماه رمضان، اظهار کرد: سیاست جدید ارزی دولت و اختصاص دلار 4 هزار و 200 تومانی به واردات کالاهای اساسی ، تاثیر بسزایی در کاهش قیمت برنج خارجی در بازار داشته است.

وی از کاهش 700 تومانی نرخ برنج خارجی در بازار خبر داد و گفت: با توجه به مابه التفاوت ارز 4900 با 4200 تومانی، حداکثر هر کیلو برنج خارجی با نرخ 6 هزار و 800 تومان در ماه رمضان عرضه می شود.

کشاورز ادامه داد:  در ماه های اخیر، برخی واردکنندگان با دلار 4900 تومانی برنج وارد کردند که بنابر سیاست جدید ارزی و اختصاص دلار 4200 تومان، برخی از تجار ناگریزند که برنج خود را کمتر از قیمت تمام شده در بازار عرضه کنند .

دبیرانجمن واردکنندگان برنج با اشاره به آخرین وضعیت توزیع برنج خارجی در ایام ماه رمضان، بیان کرد: واردات برنج به سبب روند کُند تخصیص ارز از سوی بانک مرکزی به واردکنندگان با تاخیر انجام می شود، اما پیش بینی می شود که با تسریع دولت در تخصیص ارز، کمبودی در بازار برنج خارجی در ایام ماه رمضان نداشته باشیم.

وی با اشاره به تاثیر تسهیل در صدور پروانه بهداشتی بر واردات برنج  یادآور شد: بنابر بخشنامه وزیر بهداشت به وزارت جهاد کشاورزی و صنعت و معدن در دوم اردیبهشت، فرآیند تسهیل واردات برنج از تمامی کشورهای واجد شرایط امکان پذیر است که این موضوع به سبب قدرت چانه زنی توانسته در بازار جهانی برنج و کاهش قیمت در مبادی وارداتی تاثیر بگذارد.

انتهای پیام/

برنج خارجی ارزان شد

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت