جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 158516
زمان انتشار: 23 اردیبهشت 1397 13:11:00

تخفیف ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت لبنیات در ماه رمضان

دبیر انجمن صنایع لبنی ایران گفت: کارخانجات صنایع لبنی در ماه مبارک رمضان محصولات خود را با تخفیف ۱۰ تا ۱۵ درصدی در سطح فروشگاه‌های تعیین شده وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه خواهند کرد.
 تخفیف ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت لبنیات در ماه رمضان

به گزارش بازارخبررضا باکری افزود: هم اکنون کارخانجات صنایع لبنی بیش از 7 میلیون تن شیر خام سالانه دریافت و تبدیل می کنند ضمن اینکه 3 تا 3 و نیم میلیون تن فراورده های سنتی نیز در ماست بندی ها و خود مصرفی ها تولید می شود که در مجموع به 10 و نیم میلیون تن می رسد از این رو ظرفیت تولید بیش از مصرف سرانه سالانه خانوار کشور است.

وی با بیان اینکه هیچگونه کمبودی در محصولات لبنی در ماه مبارک رمضان نخواهد بود اضافه کرد : انواع فرآورده های لبنی به وفور در اختیار خانواده ها خواهد بود و هیچگونه افزایش قیمتی در ماه مبارک رمضان در حوزه محصولات لبنی نخواهیم داشت.

باکری همچنین گفت: درباره تغییر قیمت ها ، مراحل کارشناسی در سازمان حمایت طی شده و دامداران اسناد و مدارک خود را ارائه دادند که این اسناد بررسی و به ستاد تنظیم بازار ارائه شده که امیدواریم این هفته تصویب شود اما هر چه درباره تغییرات قیمتی تصویب شود بعد از ماه مبارک رمضان اجرایی خواهد شد .

وی افزود : ستاد تنظیم بازار از سال 94 هیچ مصوبه ای درباره قیمت فرآورده های لبنی نداشته است از این رو کارخانجات معادل تورم سالانه و اثربخشی آن روی محصولات که ناشی از دستمزد ، هزینه های انرژی ، مواد بسته بندی و نرخ برابری ارز است تغییرات قیمت داشتند در سال 97 نیز برای 12 درصد اثربخشی تغییرات نرخ ارز و مواد پتروشیمی مورد نیاز برای بسته بندی ، پیشنهادهایی به سازمان حمایت ارائه شده که پس از ارسال به ستاد تنظیم بازار ، تصمیم گیری خواهد شد.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت