جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 158526
زمان انتشار: 25 اردیبهشت 1397 12:27:00

«ایرانی بپوش»| پوشاک و کفش می‌تواند ۱.۳میلیون ایرانی را شاغل کند

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت:­ اگر ما بتوانیم سالانه ۳میلیارد دلار صادرات پوشاک داشته باشیم، برای حدود ۸۰۰هزار نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.
«ایرانی بپوش»| پوشاک و کفش می‌تواند ۱.۳میلیون ایرانی را شاغل کند

 به گزارش بازارخبر صادق­ نجفی امروز در نشست با معاونان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ­با اشاره به مطالعه‌ای که در خصوص صنعت پوشاک در کشور به‌تازگی انجام شده است گفت: در ترکیه سرانه صادرات پوشاک 140 دلار، در چین 80 دلار و در ایران 89 سنت است و این صنعت ظرفیت زیادی برای گسترش و ایجاد اشتغال دارد.

وی افزود: 92 درصد سهم صنایع کشور را صنایع کوچک و متوسط تشکیل می‌دهند که شامل 966 شهرک صنعتی از جمله 800 شهرک فعال و 366 ناحیه صنعتی است که 50% صنایع کشور در آنها هستند.

نجفی­ با بیان اینکه در سالهای گذشته کشورهای اروپایی همه توجه خود را معطوف صنایع بزرگ کردند و به مشکل برخوردند گفت:­ راه نجات و توسعه‌ای کشور توجه به صنایع کوچک و گسترده کردن آنها در کشور است.

وی ابراز کرد: علاوه بر مشکلاتی مثل مالیات ارزش افزوده،​ بیمه و بانک‌ها ما سیستم دقیق فروش نداریم و مالیات ارزش افزوده را از تولید می‌گیریم.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران­ گفت:­ پورتال دقیقی برای ارائه اطلاعات در خصوص زمین، پروانه احداث و یا پایان کار برای کارآفرینان نداریم.

وی اضافه کرد:​ در صنعت کفش سالانه 180 میلیون جفت کفش تولید می‌کنیم که اگر بتوانیم حدود 45 میلیون جفت کفش صادرات داشته باشیم 500 هزار شغل ایجاد خواهد شد.

نجفی گفت: ما باید بتوانیم تولیدکنندگان خود را برای بازاریابی و صادرات به بازرگانان متصل کنیم.

وی با اعلام اینکه "سال گذشته سازمان محیط زیست 13 هزار و 500 میلیارد تومان صنایع ما را جریمه کرده است" تصریح کرد: بهتر بود به این صنایع مهلت داده می‌شد و یا اینکه با بانک‌ها مذاکره می‌شد تا از تعطیلی کارخانه‌ها جلوگیری شود.

نجفی اظهار داشت: ​برنامه‌ریزی شده است که 31500 واحد تولیدی کوچک و متوسط را تا سال 1400 بتوانیم به ظرفیت کامل تولید برسانیم.

انتهای پیام/*

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت