جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 158633
زمان انتشار: 03 خرداد 1397 12:26:00

سیل شمال تهران تأسیسات برق بخشی از شمیرانات را جارو کرد

بروز سیل و رانش زمین در بخشی از لواسانات و رودبار قصران در شهرستان شمیرانات استان تهران، در ساعت اولیه بروز حادثه به جارو کردن تأسیسات برق و سقوط دکل ها و کابل های برق به دره ها و رودخانه ها منجر شد.
سیل شمال تهران تأسیسات برق بخشی از شمیرانات را جارو کرد
 

به گزارش بازارخبر  جاری شدن سیل در مناطقی از شهرستان شمیرانات در شمال استان تهران منجر به مصدوم شدن تعدادی از هموطنان و بروز خسارات جدی به چندین خانه، رستوران، جاده و زیرساخت های این منطقه شد.

 
محمود شریعتی مدیر منطقه برق لواسان شرکت توزیع برق استان تهران در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: بعدازظهر دیروز بارندگی شدید در ارتفاعات توک مزرعه و اصطلک، موجب به جریان افتادن سیل در لواسانات و بارندگی شدید در ارتفاعات رودبار قصران موجب به جریان افتادن سیل در محدوده رودک شد.
 
وی افزود: در لحظات اولیه بروز سیلاب در منطقه، تأسیسات توزیع برق دچار خسارت شد و به موجب آن برق بیش از 500 مشترک قطع شد.
 
شریعتی با بیان اینکه "به دنبال قطع ارتباط با برخی روستاهای منطقه و عدم امکان تردد با خودرو، متخصصان توزیع برق پیاده برای برقرسانی عازم شدند"، گفت: در برخی نقاط شاهد رانش زمین بودیم و میزان گل و لای در منطقه به حدی بود که در برخی اوقات، نیروهای توزیع برق، تا کمر در گل و لای قرار گرفته و مشغول بازسازی تجهیزات آسیب دیده بودند.
 
این مدیر مسئول تصریح کرد: شبکه 20 کیلوولت و فشار ضعیف منطقه توک مزرعه از مدار خارج شده بود و در منطقه رودبار قصران نیز هر سه مدار 20 کیلوولت را از دست داده بودیم که با اعزام گروههای مختلف به صورت پیاده و همچنین یک اکیپ سیار از سمت فشم، موفق شدیم یک ساعت پس از این حادثه، شبکه برق منطقه را تا حد زیادی به حالت پایدار برسانیم و برق مشترکان را از دیگر تأسیسات برق منطقه وصل کنیم.
 
وی ادامه داد: در تمام شب گذشته و تا صبح نیروهای امدادرسان برق در حالت آماده باش و در حال فعالیت بودند که موفق شدند تا ساعت 11 شب کابل کشی های شبکه توزیع منطقه دره زاگون و تا ساعت 3.5 بامداد، کابل کشی های دیگر بخش ها در لواسانات را که تحت تأثیر سیلاب تخریب شده بودند، بازسازی کنند.
 
مدیر منطقه برق لواسان شرکت توزیع برق استان تهران با بیان اینکه "هم اکنون نیز عملیات بازسازی و بهینه سازی تأسیسات شبکه توزیع منطقه در حال انجام است"، گفت: این عملیات تا رفع کامل مشکل در منطقه ادامه می یابد.
 
وی در خصوص برآورد اولیه خسارت به تأسیسات توزیع برق منطقه گفت: برآورد اولیه ما خسارت 500 میلیون تومانی به شبکه برق منطقه است که به احتمال زیاد، میزان خسارت بیش از این باشد که در برآوردهای دقیق آتی مشخص می شود.
 
به کزارش تسنیم، بروز سیل و رانش زمین در بخشی از لواسانات و رودبار قصران در شهرستان شمیرانات استان تهران، در ساعت اولیه بروز حادثه به جارو کردن تأسیسات برق و سقوط دکل ها و کابل های برق به دره ها و رودخانه ها منجر شد که مأموران توزیع برق منطقه، پس از لوپ کردن شبکه و اتصال برق مشترکان از مناطق اطراف، همچنان در حال بازسازی تأسیسات برق منطقه هستند.
 
انتهای پیام/

 

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت