جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 158742
زمان انتشار: 20 خرداد 1397 14:06:00

افزایش ۱۵ درصدی حقوق ورودی لوازم خانگی/لوازم خانگی کد رهگیری می‌گیرد

هاشمی با بیان اینکه لوازم خانگی هم کد رهگیری می‌گیرد، گفت: حقوق ورودی لوازم خانگی از 40 به 55 درصد افزایش یافته است.
 افزایش ۱۵ درصدی حقوق ورودی لوازم خانگی/لوازم خانگی کد رهگیری می‌گیرد

به گزارش بازارخبر عباس هاشمی دیرکل صنایع فلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت در برنامه تیتر امشب با اشاره به اینکه آمار تولید لوازم خانگی منتخب سال گذشته 10 میلیون و 300 هزار دستگاه ظرفیت بالقوه تولید نصب شده در کشور است، گفت: آمار تولید سال 96 با توجه به قدرت خرید مردم، وضعیت بازار و مشکلات واحدهای تولیدی یک میلیون و 100 هزار دستگاه است.

مدیرکل صنایع فلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: لباسشویی یک میلیون و 900 هزار دستگاه ظرفیت منصوبه تولید داشتیم که از این مقدار 900 هزار دستگاه تولید شد و همچنین کولر آبی از 2 میلیون و 300 هزار دستگاه ظرفیت، 800 هزار دستگاه تولید داشتیم.

وی با بیان اینکه اهداف وزارت صنعت توانمند سازی واحدهای صنعتی است، گفت: حقوق ورودی لوازم خانگی را از 40 درصد به 55 درصد افزایش دادیم.

هاشمی با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های وزارت صنعت حمایت از قطعه سازان است، افزود: باتوجه به اینکه 30 تا 35 درصد آمار واردات در صنعت لوازم خانگی حجیم گزارش شده است، سعی داریم، تولیدات قطعه‌سازی را توانمندتر کنیم.

مدیرکل صنایع فلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: از 6 ماهه دوم سال 96 تمامی لوازم خانگی در فهرست ماده 4 قانون حمایت از مصرف کنندگان وارد کردیم، تا تمام محصولات لوازم خانگی از شرکتهای خارجی نمایندگی و خدمات پس از فروش داشته باشند، تا وارد کننده ضمن پرداخت حقوق دولت بتواند خدمات پس از فروش داشته باشد.

وی گفت: بحث رقم قاچاق کالا تقریبی است و ستاد مبارزه با قاچاق کالا رقم مشخصی را اعلام نمی‌کند.

مدیرکل صنایع فلزی وزارت صنعت افزود: در 6 ماهه سال 97 کد رهگیری برای کالای لوازم خانگی تولیدات داخلی و قاچاق داده می‌شود.

لوازم خانگی 13 درصد قاچاق کل کشور را به خود اختصاص داده است

حمیدرضا غزنوی سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی هم در مورد ظرفیت مصرف در بازار ایران گفت: مصرف بازار ایران در لوازم های خانگی یخچال، یخچال فیریزر و سای بای ساید یک میلیون و 500 هزار دستگاه، لباسشویی یک میلیون و 400 هزار دستگاه، اجاق گاز 700 هزار دستگاه، تلویزیون (وسایل صوتی و تصویری) 2 میلیون دستگاه است.

وی تصریح کرد: متاسفانه 13 درصد قاچاق کل کشور مربوط به لوازم خانگی است.

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی با اشاره به اینکه در کشور 2 برابر نیاز بازار، ظرفیت تولید یخچال و لباسشویی و ساید بای ساید داریم، افزود: متاسفانه 800 هزار دستگاه یخچال و ساید بای ساید به طور رسمی به کشور وارد می‌شوند.

غزنوی با اشاره به اینکه در بحث اجاق گاز واردات کالای خارجی نداریم، گفت: به دلیل کیفیت مرغوب اجاق گاز ایران، رقبای خارجی توان رقابت با تولیدات داخلی این محصول ندارند.

برندهای خوب کشور به دلیل سیاست‌های غلط زخمی شدند

حسین رحمانی‌نیا تولید کننده لوازم خانگی با اشاره به اینکه تنها دلیل قاچاق لوازم خانگی، بی کیفیتی محصولات داخلی نیست، گفت: گاهی صرفه اقتصادی واردات نسبت به تولید داخل باعث قاچاق می‌شود.

وی افزود: حمایت از کالای ایرانی تنها خرید کالای ایرانی نیست و باید زیر ساختهای تولید آماده شود.

رحمانی‌نیا گفت: موانع تولید باید رفع شود تا شاید نتایج آن سالها بعد دیده شود.

تولید کننده لوازم خانگی با اشاره به رابطه مستقیم بین صادرات و تولید افزود: اگر تولید باکیفیت و قوی نداشته باشیم، صادرات هم نخواهیم داشت.

این تولید کننده، مالیات را یکی از موانع تولید خواند و گفت: همه ارکان دولت باید از تولید حمایت کنند.

وی با اشاره به اینکه خیلی از تولیدکنندگان نمی‌توانند با ظرفیت کامل تولید کنند، افزود: یکی از مشکلات تولیدکنندگان سرمایه در گردش است، زیرا بانکها با تولید همراه نیستند.

تولید کننده لوازم خانگی گفت: اگر پول وارد تولید شود نتایج خوبی دارد.

رحمانی‌نیا با اشاره به اینکه در سه دهه گذشته لوازم خانگی حرف اول را می‌زد، گفت: در 15 سال اخیر به مشکل خوردیم و برندهای خوب کشور به دلیل سیاست‌های غلط زخمی شدند.

وی افزود: در گذشته صادرات هم داشتیم، اما الان به دلیل قاچاق بی حد و حصر و تولید زیر زمینی بی کیفیت، تولید کننده واقعی دچار مشکل شده‌اند.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت