جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 158896
زمان انتشار: 10 تیر 1397 14:27:00

ارزهای دولتی خرج واردات نخود و لوبیا شد + سند

لیست دریافت کنندگان ارز ۴۲۰۰ تومانی درحالی منتشر شده که نشان میدهد بسیاری از این ارز صرف واردات نخود و لوبیا و عدس و سایر حبوبات شده است.
 ارزهای دولتی خرج واردات نخود و لوبیا شد + سند

به گزارش بازارخبر بانک مرکزی به منظور شفاف سازی و عمل به دستور رئیس جمهوری لیست دریافت کنندگان ارز دولتی را درحالی منتشر کرد که فهرست کالاهایی که از ارز 4200 تومانی استفاده کرده اند مردم و رسانه ها را شوکه کرده است!

بانک مرکزی بعد از نامه‌نگاری وزیر صنعت و درخواست انتشار نام ارزبگیران، سرانجام لیست 53صفحه‌ای شامل 1482 شرکت دریافت‌کننده ارز رسمی را منتشر کرد. در این لیست محل تأمین ارز برای واردکنندگانی که در 2 ماه اخیر ثبت سفارش انجام داده‌اند از طریق بانک مرکزی (منابع نفتی) و ارز ورودی سامانه نیما می‌باشد.

در اولین نگاه به لیست دریافت کنندگان ارزهای دولتی مشخص می شود که بسیاری از ثروت های ملی صرف واردات نخود، لوبیا، عدس، لپه و جو شده است.

سوال اینجاست که آیا نخود و لوبیا بعنوان کالاهای اساسی محسوب می شوند و حتماً باید میلیونها دلار پول ملی صرف واردات این حبوبات می شد؟

البته با فرض اینکه نخود و لوبیا کالاهای اساسی به شمار می آیند؛ باز هم واردات آنها با این سوال بزرگ همراه است که چرا این حبوبات از کشاورزان داخلی خریداری نشد؟ حتماً باید ثروت ملی برای واردات حبوباتی صرف شود که امکان تولید آن در داخل کشور فراهم است؟

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت