جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 158910
زمان انتشار: 12 تیر 1397 12:26:00

علت قطعی برق استان تهران از زبان معاون وزیر نیرو

معاون وزیر نیرو علت قطعی مکرر برق در مناطق مختلف استان تهران را تشریح کرد.
علت قطعی برق استان تهران از زبان معاون وزیر نیرو

به گزارش بازارخبرهمایون حائری معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی  با اشاره به قطعی برق در تهران اظهار کرد: تعمیرات و بهسازی تمام نیروگاه‌های حرارتی برای سال جاری انجام شده است و با آمادگی کامل وارد مدار تولید برق شده اند، اما به دلیل کاهش نزولات جوی و کاهش منابع آبی در پشت سد‌ها با کمبود تولید برقابی مواجه شدیم که با همکاری استان‌ها در بحث مدیریت مصرف و تقاضا به استقبال تابستان رفتیم.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اشاره به خاموشی‌های برق در چند روزه گذشته، تصریح کرد: رشد مصرف برق به دلیل بالا رفتن دما موجب وارد شدن فشار به تجهیزات صنعت برق و آسیب ترانس‌های شبکه برق شد که به ناچار برای جلوگیری از اختلال در شبکه، خاموشی‌های اعمال شد.

وی با اشاره به صرفه جویی در صنعت برق، گفت: با همکاری بین مسئولان استانی، مردم و صنعت برق ۱۵۰۰ مگاوات برق صرفه‌جویی شده است و در صورت تداوم مدیریت تقاضا می‌توان با مشکلات کمتری از تابستان  عبور کرد.

حائری با اشاره به واردات و صادرات برق در کشور، بیان کرد: کشور ایران محور تبادل انرژی در منطقه است و واردات و صادرات برق با تمام کشور‌هایی که مرز خاکی داریم صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: با توجه به اینک میزان نیاز شبکه توزیع در تابستان حدود ۳ برابر زمستان است، در این برهه از زمان به دلیل پیک بالای برق صادرات به صفر می‌رسد و در فصول دیگر سال صادرات به کشور‌های عراق، پاکستان و افغانستان صورت می‌گیرد.

به گفته وی؛ برای افزایش صادرات و واردات برق نیاز است شبکه ارتباطی گسترش پیدا کند.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اشاره به حضور بخش خصوصی در انرژی‌های نو، تصریح کرد: در بحث تولید انرژی‌های نو، شرایط مناسبی  برای فعالیت و صادرات بخش خصوصی به کشور‌های همسایه فراهم شده است.

حائری در پایان گفت: به دلیل محدودیت‌های بانکی، برای دریافت منابع مالی حاصل از صادرات برق با مشکلاتی مواجه هستیم که رایزنی‌ها برای حل این مشکل صورت گرفته است.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت