جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 158920
زمان انتشار: 13 تیر 1397 16:31:00

مجازات‌های سنگین در انتظار واردکنندگان متخلف/ قوه قضاییه رسیدگی به واردات غیرقانونی خودرو را فوریت ببخشد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اگر اثبات شود واردات خودرو بیش از تعداد و نوع تعیین شده صورت گرفته است، واردکنندگان متخلف به اشد مجازات و جرایم سنگین محکوم می‌شوند.
مجازات‌های سنگین در انتظار واردکنندگان متخلف/ قوه قضاییه رسیدگی به واردات غیرقانونی خودرو را فوریت ببخشد

به گزارش بازارخبر سعید باستانی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با توجه به اینکه پرونده بررسی واردات غیرقانونی 6400 دستگاه خودرو  در مجلس به اتمام رسیده است با تحویل آن به مقامات قضایی، درخواست رسیدگی فوری به این موضوع را مطرح کردیم.

وی افزود: سازمان تعزیرات حکومتی برای رسیدگی به این موضوع بازرسی‌های خود را آغاز کرده و در حال انتشار اسامی شرکت‌هایی است که این تخلف را انجام داده‌اند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به  محرَز بودن تخلف  در واردات خودروها، گفت: خاطیان از کارکنان رسمی وزارتخانه بودند که با کمک افرادی در خارج از این سازمان  نسبت به هک کردن سایت اقدام کرده و موجب نارضایتی اقشار جامعه  شدند و با توجه به این موضوع، هر سه قوا تمام توان خود را برای رفع این معزل به کار گرفته‌اند.

وی درباره اعمال مجازات برای واردات غیرقانونی، گفت: دو حالت برای مجازات این تخلف وجود دارد، یکی از این موارد اثبات موضوع قاچاق در واردات خودروهاست، یعنی اگر ثابت شد که این اقلام به صورت قاچاق وارد کشور شده‌اند حتی اگر به چندین نفر هم فروخته شده باشد در هر حالت تمام  کالاها ضبط و توقیف می‌شود.

باستانی در پایان گفت: و در حالت دوم اعمال مجازات برای واردات غیرقانونی، اگر اثبات شود که واردات بیش از تعداد و نوع تعیین شده صورت گرفته است، واردکنندگان متخلف به اشد مجازات و جرایم سنگین محکوم می‌شوند.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت