جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 159146
زمان انتشار: 13 مرداد 1397 16:27:00

تب کریمه کنگو جان 8 نفر را گرفت

یک مقام مسئول گفت: براساس آخرین آمار وزارت بهداشت از 56 نفری که مبتلا به تب کریمه کنگو شدند، متأسفانه 8 نفر جان خود را از دست دادند.
تب کریمه کنگو جان 8 نفر را گرفت

به گزارش بازارخبرکریم امیری معاون دفتر بهداشت و مدیریت بیماری دامی سازمان دامپزشکی  درباره آخرین وضعیت شیوع تب کریمه کنگو، اظهار کرد: براساس آخرین آمار وزارت بهداشت از 56 نفری که مبتلا به این بیماری شدند، متأسفانه 8 نفر جان خود را از دست دادند.

به گفته وی، باتوجه به آنکه تعداد مبتلایان به بیماری تب کریمه کنگو نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته،  اما تعداد فوتی‌ها تفاوتی نداشته است.

امیری در توصیه‌ای به خانوارها افزود: با توجه به نزدیکی عید قربان و بازگشت حجاج، از خانوارها تقاضا داریم که از ذبح دام خارج از کشتارگاه خودداری و همواره از مراکز مجاز اقدام به تهیه گوشت مورد نیاز خود کنند.

وی با بیان اینکه ویروس دام زنده هیچ علایمی ندارد، گفت: با وجود آنکه ممکن است دام زنده تب خفیفی داشته باشد؛ بنابراین امکان تشخیص بیماری وجود ندارد و تنها پس از نگهداری در کشتارگاه و  اتاق پیشسرد این موضوع مشخص می‌شود.

معاون دفتر بهداشت و مدیریت بیماری دامی سازمان دامپزشکی در توصیه‌ای به دامداران تصریح کرد: به دامداران توصیه می‌کنیم در صورت رؤیت کنه‌ها نسبت به سم پاشی به موقع اسطبل‌های خود اقدام کنند  تا خود در معرض گزش کنه‌ها قرار نگیرند.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت