جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 159160
زمان انتشار: 15 مرداد 1397 09:07:00

راهکار خاص یک نماینده مجلس برای کاهش نرخ اجاره‌بها

یک نماینده مجلس نسبت به بی‌برنامگی دولت برای تقویت نظارت بر بازار اجاره‌بهای مسکن انتقاد کرد.
راهکار خاص یک نماینده مجلس برای کاهش نرخ اجاره‌بها

به گزارش بازارخبر صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از سیاست‌‌های دولت برای ساماندهی و کنترل بازار اجاره‌بها، گفت: سیاست‌های غلط و مقطعی دولت‌ها طی سال‌‌های متمادی باعث شده تا امروز شاهد تورم افسارگسیخته‌ای در بازار اجاره‌بها باشیم.

وی با تأکید بر اینکه دولت می‌بایست نظارت جامعی بر نحوه قیمت‌گذاری اجاره‌بهای مسکن داشته باشد، اظهار داشت: امروز وضعیت اجاره‌بهای مسکن اسف‌بار است. در این شرایط چطور انتظار داریم که جوانان ازدواج کنند. هنوز جوانان در تهیه مسکن اجاره‌ای مستأصل هستند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس ضمن درخواست از دولت برای ارائه برنامه جامعی جهت ساماندهی بازار اجاره‌بهای مسکن، گفت: طرح مالیات بر خانه‌های خالی به نوعی می‌تواند در ترغیب صاحبان املاک برای اجاره ملک‌شان و در نتیجه کاهش قیمت‌ها مؤثر باشد، اما این به تنهایی کافی نیست و نظارت‌ها بر بازار اجاره‌بها باید تقویت شود.

نماینده مردم اردبیل در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: مجلس در هر زمینه‌ای برای کمک به مردم برای کاهش اجاره‌بها کمک می‌کند، اما این به شرطی است که دولت طرحی برای این منظور داشته باشد، بالاخره دولت مجری است و باید توانایی اجرای برنامه‌ها را داشته باشد.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت