جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 159409
زمان انتشار: 16 شهریور 1397 12:31:00

آمار عجیب از رشد قابل توجه تجارت ایران و آمریکا یک ماه قبل از بازگشت تحریم‌ها!

جدیدترین آمار منتشر شده از سوی دفتر آمار آمریکا نشان می دهد مبادلات تجاری ایران و آمریکا یک ماه قبل از بازگشت تحریم های غیرنفتی تغییر قابل توجهی داشته است.
آمار عجیب از رشد قابل توجه تجارت ایران و آمریکا یک ماه قبل از بازگشت تحریم‌ها!

به گزارش بازارخبر تجارت ایران و آمریکا پیش از بازگشت تحریم های غیرنفتی ۶ برابر شد و آمریکا در جولای ۲۰۱۸ بالغ بر ۲۵ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرد که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷.۵ برابر شده است.

جدیدترین آمار منتشر شده از سوی دفتر آمار آمریکا نشان می دهد مبادلات تجاری ایران و آمریکا یک ماه قبل از بازگشت تحریم های غیرنفتی تغییر قابل توجهی داشته است.

دولت آمریکا در پی خروج یک جانبه از برجام اعلام کرد از 6 اوت تحریم های غیرنفتی مثل تحریم خودرو، طلا و فرش و پسته ایران را از سر می گیرد. بر این اساس در ماه جولای یعنی پیش از بازگشت این تحریم ها صادرات آمریکا به ایران و واردات این کشور از ایران رشد قابل توجهی داشته است.

صادرات آمریکا به ایران در جولای 2018 نسبت به مدت مشابه سال قبل 5 برابر شده و به 35.7 میلیون دلار رسیده است. آمریکا در جولای سال قبل تنها 6.9 میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

واردات آمریکا از ایران در جولای 2018 نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل 7.5 برابر شده و به 25 میلیون دلار رسیده است. آمریکا در جولای سال 2017 بالغ بر 3.3 میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود.

مجموع تجارت دو کشور در جولای 2018 نیز بالغ بر 60.7 میلیون دلار بوده که این رقم نسبت به تجارت 10.2 میلیون دلاری مدت مشابه سال قبل رشد حدود 6 برابری داشته است.

رشد 6 برابری تجارت ایران و آمریکا پیش از اجرایی شدن تحریم ها نشان دهنده مخالفت و عدم رضایت جامعه تجاری این کشور هم از اقدام یک جانبه واشنگتن در خروج از توافق هسته ای است. خروج آمریکا از توافق هسته ای با مخالفت های گسترده در سطح بین المللی مواجه شده است.

بر اساس این گزارش در 7 ماهه نخست سال جاری میلادی مجموع تجارت ایران و آمریکا 155.6 میلیون دلار بوده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 80 درصدی داشته است.

صادرات آمریکا به ایران در 7 ماهه نخست امسال با رشد 101 درصدی به 95.4 میلیون دلار و واردات از ایران با رشد 54 درصدی به 60.2 میلیون دلار رسیده است.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت