جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 159429
زمان انتشار: 18 شهریور 1397 16:22:00

طرح سراسری ساخت ۵۰ هزار مسکن ارزان قیمت آغاز شد

معاون وزیر راه و شهرسازی از آغاز ساخت ۵۰ هزار واحد مسکن ارزان‌قیمت در شهرهای جدید خبر داد و گفت: این طرح به تعدیل قیمت‌ها و جذب سرمایه‌های سرگردان کشور کمک می‌کند.
 طرح سراسری ساخت ۵۰ هزار مسکن ارزان قیمت آغاز شد

به گزارش بازارخبر حبیب‌الله طاهرخانی در آیین افتتاح و کلنگ‌زنی چند طرح  روبنایی شهر هشتگرد  و 10 هزار مسکن ارزان‌قیمت در شهرهای جدید سراسر ایران، اظهار کرد:‌ مجموعه‌هایی از پروژه‌های آموزشی، مذهبی، ورزشی در کنار مسکن مهر افتتاح می‌شود. در حوزه تامین خدمات دارای کمبودهای جدی هستیم که به همت شرکت عمران هشتگرد موضوع مذکور در حال پیگیری و اقدام است.

وی با بیان این‌که امروز حدود 51 میلیارد تومان پروژه هشتگرد تماما متکی به منابع داخلی افتتاح می‌شود، افزود: این پروژه‌ها تاثیر خوبی بر ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و دستیابی به اهداف مورد نظر خواهد داشت.

وی تصریح کرد: افتتاح قاطر شهری گلشهر-هشتگرد جذابیت بالایی در سکونت این شهر خواهد داشت. هشتگرد در بین 17 شهر جدید فعال کشور متنحصربفرد است. در دهه اول شکل‌گیری هشتگرد، این شهر یکی از شهرهای جذاب بود. با اقدامات جدید به خصوص 5 ماه اخیر می‌توانیم امیدوار باشیم هشتگرد به یک محیط سکونت مناسب تبدیل شود.

وی بیان کرد: در 5 سال اخیر در دولت تدبیر و امید حداکثر تلاش را به خرج داده‌ایم در حوزه خدمات آموزشی کمبودی نداشته باشیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید یادآور شد: در سال 92 که عضو هیئت مدیره شرکت عمران هشتگرد بودم، دانش‌آموز را از هشتگرد جدید جمع‌آوری کرده و آنها را به هشتگرد قدیم منتقل می‌کردیم. این در حالی است که امروز واحدهای آموزشی داریم که آموزش و پرورش اعلام کرده فعلا نیازی به آنها ندارد.

طاهرخانی با اشاره به این‌که در مسکن مهر فکر به حال تامین زیرساخت‌ها نشده بود و همین مسئله مورد انتقاد قرار می‌گرفت، گفت: خوشبختانه با اقدامات انجام شده این نقص در حال برطرف شدن است.

وی با اشاره به این‌که امسال ساخت 50 مرکز محله در شهرهای جدید کشور آغاز می‌شود، گفت: امروز در هشتگرد دو مرکز محله در هشتگرد کلنگ‌زنی می‌شود که علاوه بر فراهم کردن زمینه اشتغال باعث خدمات ‌رسانی خوبی به مردم می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که بعضا بی انصافی‌ها صورت می‌گیرد که وزارت راه و شهرسازی برنامه‌ای برای مسکن مهر نداشته است، گفت: در مجموعه‌ شهرهای جدید به جز دو شهر، احداث مجموعه‌ مسکونی‌های جدید آغاز شده و تا پایان امسال 50 هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید شروع می‌شود که هم می‌تواند به تعدیل قیمت‌ها کمک کرده و هم این‌که ظرفیتی برای جذب سرمایه‌های سرگردان خواهد بود.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت