جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 159454
زمان انتشار: 22 شهریور 1397 13:13:00

قیمت ظروف یکبار مصرف در ماه محرم،افزایش یافت

کارشناس بورس گفت: تغییر عرضه کالا در بورس و وجود واسطه ها،علت اصلی افزایش قیمت ظروف یکبار مصرف است.
قیمت ظروف یکبار مصرف در ماه محرم،افزایش یافت

به گزارش بازارخبرطاهره زمانی کارشناس بورس با تایید افزایش قیمت ظروف یکبار مصرف در آستانه ماه محرم،اظهار کرد: تغییر عرضه کالا در بورس  و وجود واسطه ها در این میان،علت اصلی افزایش قیمت ظروف یکبار مصرف است.

وی افزود: باتوجه به اینکه سهمیه بندی مواد اولیه در بورس براساس میانگین خرید تولید کنندگان در سال 96 انجام می‌شود،بسیاری از شرکت های جدید و یا شرکت هایی که در سال 96 از بازار آزاد خرید کرده اند، امسال از سهمیه مناسبی برخوردار نشده‌اند.

زمانی افزود: تولیدکنندگان به دلیل کمبود مواد اولیه نتوانستند به میزان لازم محصولاتشان را تولید کنند و همین امر موجب کاهش محصولات در بازار و افزایش قیمت‌ها شد.

کارشناس بورس گفت:با وجود تاکید سازمان صنعت،معدن و تجارت بر توقف صادرات مواد پتروشیمی موردنیاز تولیدی‌های ظروف یکبار مصرف، هنوز صادرات در این حوزه را شاهد هستیم.

وی با اشاره به اینکه افزایش قیمت در حوزه محصولات یکبار مصرف باعث بالا رفتن قیمت در سایر کالاهای وابسته می‌شود،ابراز امیدواری کرد: با پیگیری سازمان صنعت، معدن و تجارت و عرضه در بورس بر اساس قیمت ارز ثانویه یا سامانه ثنا، واسطه گری و دلالی حذف شده و تولید کنندگان امکان تولید هرچه بیشتر محصولات یکبار مصرف را خواهند داشت.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت