جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 159635
زمان انتشار: 11 مهر 1397 15:19:00
توسط وزارت دفاع؛

سامانه ایکس ری سیار برای تشخیص انواع کالاهای ممنوعه رونمایی شد

سامانه ایکس ری سیار برای تشخیص انواع کالاهای ممنوعه، قاچاق و قاچاق ارز توسط وزارت دفاع به صورت بومی رونمایی شد.
سامانه ایکس ری سیار برای تشخیص انواع کالاهای ممنوعه رونمایی شد

به گزارش بازارخبر  به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی، سامانه ایکس ری سیار برای تشخیص انواع کالاهای ممنوعه، قاچاق و قاچاق ارز توسط وزارت دفاع به صورت بومی تهیه و در عوارضی دوم جاده تهران_ ساوه با حضور جانشین وزیر دفاع و مسئولان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز رونمایی شد.

قاسم تقی زاده جانشین وزیر دفاع ، در این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: دستگاه‌های ایکس ری بومی توسط وزارت دفاع با کلیات تهیه شده و این دستگاه از های تک‌های جهان به شمار می‌رود؛ ایران ششمین کشور سازنده این دستگاه است و بومی سازی آن می‌تواند هزینه ها را به مراتب کاهش دهد.

وی ادامه داد: از مزایای این دستگاه قابلیت تشخیص کالای قاچاق، مواد مخدر، مواد منفجره، تسلیحات نظامی ، قاچاق انسان و افزایش سرعت چکاب کامیون‌ها را دارد.

جانشین وزیر دفاع تاکید کرد: تا پایان سال آینده ۱۰ دستگاه ایکس ری کامیونی توسط وزارت دفاع تولید و تحویل وزارت راه خواهد شد و امیدواریم که این دستگاه در گمرکات مهم کشور نیز نصب شود.

تقی زاده ادامه داد: تولید ۳۰ دستگاه ایکس ری بومی در مراحل پایانی و نهایی است و این دستگاه در بسیاری از بخش‌ها به خصوص نرم افزار نسبت به نمونه خارجی برتری‌هایی دارد و البته هزینه‌ها به مراتب کاهش یافته است‌.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت