جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 159649
زمان انتشار: 13 مهر 1397 09:30:00
رئیس بانک مرکزی در پایان سفر رسمی به مسکو:

به دنبال حذف دلار از روابط تجاری با مسکو هستیم

رئیس بانک مرکزی در پایان سفر رسمی به مسکو از تلاش برای حذف دلار در روابط تجاری با روسیه خبر داد.
 به دنبال حذف دلار از روابط تجاری با مسکو هستیم

به گزارش بازارخبر عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی در پایان سفر خود به مسکو و دیدار با همتای روسی اش، الویرا نابیولینا در مصاحبه با خبرنگاران توضیحاتی درباره چشم اندازه همکاری‌های ایران و روسیه و جمع بندی دیدارش ارائه کرد.
وی گفت: در حال حاضر ۲۵ درصد از مبادلات میان دو کشور بر مبنای پول ملی انجام می شود که رقم کمی است و ما به دنبال آن هستیم این رقم را بالا ببریم و به تدریج دلار را از روابط تجاری خود حذف کنیم.
همتی با بیان اینکه ایران و روسیه در تهران توافق کردند که حجم تجارت خود را افزایش دهند، افزود: برای تحقق این امر نیاز به پشتیبانی سیستم بانکی دو کشور است که با توجه به اظهارات رئیس بانک مرکزی روسیه، هیچ مانعی برای گسترش و توسعه روابط بانکی میان تهران و مسکو وجود ندارد.
وی ادامه داد: سفر من بعد از مذکرات و توافقات خوب روسای جمهوری ایران و روسیه در تهران انجام گرفت؛ چرا که در آن نشست مقرر شد روسای بانک مرکزی دو کشور برای تسهیل روابط مالی دو جانبه در حوزه بانکی با یکدیگر دیدار کنند.جلسه خوبی با رئیس بانک مرکزی روسیه داشتم و برای توسعه همکاری‌های بانکی نقشه راهی ترسیم شده است.
رئیس بانک مرکزی خاطرنشان کرد: براساس این نقشه راه، روابط کارگزاری میان بانک‌های مرکزی ایران و روسیه گسترش خواهد یافت و مبادله براساس پول ملی نیز مورد تاکید قرار گرفته است.
وی ادامه داد: معاونان بانک‌های مرکزی دو کشور نقشه راه را به صورت عملیاتی پیگیری خواهند کرد تا در آینده نزدیک بتوانیم شاهد گسترش روزافزون روابط بانکی باشیم و در پی آن روابط تجاری را توسعه دهیم.
همتی تاکید کرد: در حالی که آمریکا، تهران و مسکو را تحریم می‌کند شرایطی وجود دارد تا روابط خود را بر اساس دوجانبه گسترش دهیم و بر فشار‌ها چیره شویم.

انهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت