جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 159756
زمان انتشار: 24 مهر 1397 11:38:00
وزیر نفت:

بازگشت کارت سوخت به چرخه سوخت‌گیری در دست بررسی است

زنگنه گفت: استفاده مجدد از کارت سوخت پیچیدگی خاص خود را دارد و در هیئت دولت در حال بررسی مزایا و معایب آن است.
 بازگشت کارت سوخت به چرخه سوخت‌گیری در دست بررسی است

به گزارش بازارخبر بیژن زنگنه وزیر نفت در چهارمین کنگره راهبردی نمایشگاه نفت و نیرو با اشاره به افرایش قیمت نفت در جمع خبرنگاران،  اظهار کرد: آمریکا با تحریم کشورهای بزرگ تولیدکننده نفت عامل اصلی، افزایش قیمت و التهاب در بازارهای جهانی است.

وی افزود: کمبود عرضه نفت را نمی‌توان با حرف جبران کرد و عربستان که مدعی افزایش تولید است، در حال حاضر از منابع ذخائر اساسی خود استفاده می‌کند و این روند نمی‌تواند مستمر باشد.

زنگنه با اشاره به هوشمندی بازار نفت، تصریح کرد: التهاب‌های بازار تنها مربوط به سال جاری نمی‌شود و تنش‌های بازار نفتی به سال آینده نیز سرایت خواهد کرد.

وی با اشاره به استفاده مجدد از کارت سوخت گفت: استفاده مجدد از کارت سوخت پیچیدگی خاص خود را دارد و در هیئت دولت در حال بررسی مزایا و معایب آن است.

وزیر نفت با اشاره به استفاده از بخش خصوصی در اتمام پروژه‌ها بیان کرد: پالایشگاه سیراف با منابع مالی داخلی تأمین می‌شود و برآورد منابع ارزی آن به ۳۰ درصد می‌رسد.

زنگنه در پایان با اشاره به قاچاق سوخت در کشور گفت: تا زمانی که قیمت سوخت پایین‌تر از کشورهای همسابه باشد قاچاق سوخت ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت