جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 159785
زمان انتشار: 27 مهر 1397 15:48:00

جریمه دیرکرد اقساط متقاضیان مسکن مهر ممنوع یا قانونی؟!

ماجرای جریمه دیرکرد اقساط متقاضیان مسکن مهر با کدام رویه قانونی اعمال می‌شود؟! آیا اخذ این نوع جرائم قانونی است؟
 جریمه دیرکرد اقساط متقاضیان مسکن مهر ممنوع یا قانونی؟!

به گزارش بازارخبر چندی است متقاضیان مسکن مهر که در حال پرداخت اقساط خود به بانک مسکن هستند با موضوع پرداخت جریمه دیرکرد رو به رو شده اند این  در حالی است که مصوب شده در اقساط این افراد هیچ دیرکردی اعمال نشود.

 
مشاهدات عینی نشان می‌دهد که تعدادی از شعب بانک مسکن با نقض بخشنامه قائم مقام وزیر راه و شهرسازی ، نسبت به دریافت جریمه دیرکرد از متقاضیان مسکن مهر اقدام کرده اند.
 
یکی از متقاضیان مسکن مهر اظهار کرد: با اندک آورده خود در  مسکن مهر  ثبت نام کردیم و تا به حال نیز در  پرداخت اقساطمان خوش قول بودیم اما  اکنون پیامک هایی به ما می دهند که باید مبلغی را به عنوان جریمه سود دوران مشارکت به بانک پرداخت کنیم.
 
وی افزود: در روزهای گذشته پس از کسر میزان اقساط پیامکی از جانب بانک مسکن دریافتیم که در آن میزان جرائم به تعداد 5 مرتبه قید شده است.
 
جریمه دیرکرد اقساط متقاضیان مسکن مهر ممنوع یا قانونی؟!
 
سالهاست که متقاضیان این طرح با معضلات جدی ومختلفی در پروسه  ساخت  و ساز مسکن ثبت نام شده خود مواجه اند و این مشکلات نارضایتی هایی بهمراه داشته است.  اوج این نارضایتی ها در سال ۹۴  نسبت به اخذ جریمه دیرکرد پرداخت اقساط بود و کار به جایی رسید که شخص قائم مقام وزیر راه و شهرسازی وارد عمل شده و دستور منع دریافت این جرائم را صادر کرد.
 
اما بعد از گذشت مدتی از این موضوع، بانک عامل به بهانه های مختلف و عناوین متنوع، مبالغی را لحاظ می کند.جالب توجه است که پس از مراجعه به بانک مورد نظر و پرسش در این باره از پاسخگویی امتناع کرده و می گویند: دستور از بالاست و ما نیز اجرا می کنیم!
 
حال این سوال مطرح است که دستور از بالا منظور کدام نهاد است که این اجازه را به بانک داده است؟ طرحی که از بدو ورود وزیر راه و شهرسازی به بدترین شکل ممکن به انزوا رسیده است و هم اکنون با اعمال فشارهای مختلفی از سوی بانک های عامل قصد برهم زدن دارایی یک قشر ضعیف جامعه را دارد و همچنان جایگاه مسئولان نظارتی خالیست!
 
انتهای پیام/
کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت