جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 159880
زمان انتشار: 09 آبان 1397 09:51:00

بسته شدن پرونده مسکن مهر در گرو تخصیص اعتبار/پیگیری ها کار به جایی نرساند

اصغری گفت: بسته شدن پرونده مسکن مهر در گرو تخصیص اعتبار است.متأسفانه بعد از پیگیری‌های بسیار این موضوع تحقق نیافته است.
بسته شدن پرونده مسکن مهر در گرو تخصیص اعتبار/پیگیری ها کار به جایی نرساند

به گزارش بازارخبر   احمد اصغری مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر با بیان اینکه بسته شدن پرونده مسکن مهر بستگی به پول دارد، گفت: در صورتی که اعتبارات مورد نیاز مسکن مهر تزریق شود، پرونده این پروژه عظیم به زودی بسته خواهد شد.

وی با بیان اینکه در سال 93 بعد از دستور مقام معظم رهبری برای تکمیل واحدهای مسکن، 36 جلسه با مدیران شهرهای جدید و بانک‌ها برگزار کردیم، گفت: در سال 96 میزان اعتبارات لازم برای تکمیل واحدهای مسکن مهر، 10 هزار و 600 میلیارد تومان بود که حدود 6 هزار میلیارد تومان از آن مورد نیاز خدمات زیربنایی است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر افزود: 1 هزار میلیارد تومان از طریق اسناد خزانه و 5 هزار میلیارد تومان نیز از منابع اعتباری برای تکمیل 280 هزار واحد مسکن مهر تخصیص یافت.

مهرآبادی اظهار کرد: متأسفانه تخصیص این میزان اعتبار برای تکمیل واحدهای مسکن مهر کافی نبود و اگر دولت در آن دوره اعتبارات را کامل پرداخت می‌کرد، تا به امروز پرونده این پروژه عظیم بسته می‌شد.

وی تأکید کرد: مدیران بخش مسکن مهر برای گرفتن اعتبار بسیار پیگیری کردند، به عقیده بنده شاید در آن دوره پول به میزان کافی وجود نداشت زیرا که اگر منابع لازم مالی وجود داشت، اعتبارات پرداخت می‌شد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر توضیح داد: تنها دغدغه مسکن‌های مهر، تکمیل واحدهای مسکونی نیست بلکه واحدهای مسکن مهر نیازمند مدرسه، کلانتری و آب و برق هستند بنابراین بدون این خدمات نمی‌شود واحدها را به متقاضیان تحویل داد.

مهرآبادی در پایان گفت: پیش از نوسانات ارزی، واحدهای مسکن مهر برای اتمام کار حدود 11 هزار میلیارد تومان اعتبار لازم داشتند، هم‌اکنون با افزایش قیمت‌ ارز و مصالح ساختمانی، میزان نیاز به اعتبارات بیشتر شده است. دولت اگر همان میزان اعتبار را درآن زمان پرداخت می کرد، می‌توانستیم در همان زمان پروژه را به اتمام برسانیم.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت