جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 159891
زمان انتشار: 10 آبان 1397 14:54:00

خودرو‌های بیش از ۲۰۰۰ سی سی شامل سهمیه بندی بنزین می‌شوند؟

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی طی گفتگویی درخصوص سهمیه بنزین خودرو ها نکاتی را بیان کرد.
خودرو‌های بیش از ۲۰۰۰ سی سی شامل سهمیه بندی بنزین می‌شوند؟

به گزارش بازارخبر  جلال میرزایی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی  با اشاره به اخبار منتشر شده مبنی بر سهمیه‌بندی و 2 نرخی شدن قیمت بنزین اظهار داشت: زیرساخت‌های لازم برای استفاده از سامانه هوشمند کارت سوخت آماده است.

خودرو‌های بیش از ۲۰۰۰ سی سی سوخت شامل سهمیه بندی بنزین می‌شوند؟


وی درباره اینکه گفته می‌شود، سهمیه به خودرو‌ها و یا افراد تعلق می‌گیرد، گفت: سامانه‌ای پیش از این تعریف شده و سابقه فعالیت هم دارد. در این سامانه سهمیه‌بندی براساس خودرو تعریف شده، اگر بخواهیم آن را تغییر دهیم و سهمیه‌بندی را براساس افراد تعریف کنیم، این اقدام مشکل و زمان‌بر است؛ بعید به نظر می‌رسد که سهمیه‌بندی براساس افراد باشد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در جواب به این سوال که آیا خودرو‌های بیش از دو هزار سی‌سی هم شامل سهمیه‌بندی بنزین می‌شود؟ تصریح کرد: در این باره 2 نظر وجود دارد یک اینکه به خودرو‌های بیش از 2000 سی‌سی هیچ سهمیه‌ای تعلق نمی‌گیرد و صاحبان این خودروها باید از بنزین آزاد استفاده کنند.

جلالی در همین راستا اضافه کرد: نظر دیگر این است که خودرو‌های بیش از 2000 سی‌سی هم مانند سایر خودرو‌ها ماهانه بین 60 تا 80 لیتر بنزین دریافت می‌کنند و در صورت مصرف بیشتر، از نرخ بنزین آزاد استفاده کنند؛ البته در این موارد تا کنون تصمیم قطعی و نهایی اتخاذ نشده است.

 پیش از این هدایت‌الله خادمی، عضو کمیسیون انرژی مجلس از بررسی فعال شدن سامانه هوشمند کارت سوخت، سهمیه‌بندی و 2 نرخی شدن بنزین در کمیسیون انرژی خبر داده و عنوان کرده بود که در این جلسه نمایندگان نظرات خود را مطرح کردند تا در صورتی که طرح و یا لایحه‌ای در این باره مطرح شد، مجلس و کمیسیون انرژی آمادگی لازم را داشته باشند.


انتهای پیام/
 

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت