جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 159900
زمان انتشار: 11 آبان 1397 12:31:00

افزایش تعرفه مشترکان پرمصرف در پاییز نهایی می شود

اردکانیان گفت:طرح افزایش قیمت تعرفه آب و برق مشترکین پرمصرف در دستور کار هیئت وزیران است و امیدوار هستیم تا پاییز شاهد تصویب این طرح باشیم.
 افزایش تعرفه مشترکان پرمصرف در پاییز نهایی می شود

به گزارش بازارخبر رضا اردکانیان وزیر نیرو در هجدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق ایران در جمع خبرنگاران با اشاره به طرح افزایش تعرفه مشترکان پرمصرف آب برق اظهار کرد:طرح افزایش قیمت تعرفه آب و برق مشترکان پرمصرف در دستور کار هیئت وزیران است و امیدوار هستیم تا پاییز شاهد تصویب این طرح و اطلاع رسانی به مردم برای مدیریت مصرف  باشیم.

وزیر نیرو با اشاره به توسعه انرژی های تجدیدپذیر تصریح کرد:طبق برنامه ریزی های صورت گرفته ظرفیت انرژی های نو در دولت دوازدهم باید  به ۴ هزار مگاوات برسد که به دلیل مشکلات ارزی این روند با اختلالاتی مواجه شده است و با برنامه هایی درصدد رفع این مشکل هستیم.

وی افزود: در بحث تحریم های بین المللی با مذاکراتی که در دستگاه دیپلماسی کشور صورت گرفته است در پی کاهش اثرات این تحریم ها هستیم، اما تاکید وزارت نیرو بر ظرفیت های داخلی است تا روند حرکت به سمت انرژی های نو دچار مشکل نشود.

اردکانیان افزود: وزارت نیرو با حرکت به سمت انرژی های نو کوچک مقیاس آبی، بادی و استفاده از ظرفیت های جغرافیایی برای صادرات انرژی به کشورهای همسایه زمینه مشارکت بیشتر بخش خصوصی را فراهم کرد.

وزیر نیرو با اشاره به برگزاری جلسات هم‌اندیشی با بخش خصوصی تصریح کرد: تاکنون چهار کارگروه در مشارکت با بخش خصوصی صنعت برق و آب و فاضلاب تشکیل شده است که ارتباط نزدیکی میان بخش خصوصی و وزارت نیرو فراهم می کند.

وی افزود: در این کار گروه به نوسانات ارزی و استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی برای صادرات نیز اشاره شده است.

اردکانیان ادامه داد: امیدواریم طی همکاری با بخش خصوصی و با استفاده از تبصره پنج قانون برای تهاتر بدهی های وزارت نیرو اقدامات اساسی صورت گیرد.

وی با اشاره به صادرات برق به کشورهای همسایه اظهار کرد: کمیسیون مشترکی بین کشور روسیه و آلمان تشکیل شده است علاوه بر آ‌ن بخش خصوصی ارمنستان و عراق نیز پای ثابت توسعه صادرات در کشور هستند و با صادرات برق و خدمات فنی مهندسی به کشورهای آفریقایی در تلاش هستیم برای کشور ارزی اوری داشته باشیم.

وزیر نیرو ادامه داد:صنعت برق از لحاظ فناوری در سطح بالایی قراردارد  اما عمده چالش این صنعت مربوط به مصرف برق در کشور است.

وی یادآوری کرد: اگر در بخش‌های دیگر رشد کنیم وقتی در بخش مصرف سیستم صحیحی نداشته باشیم دو طرف معادله باهم سازگار نخواهند بود.

اردکانیان تصریح کرد: حمایت از استارت آپ ها اقدام مثبتی برای مدیریت مصرف است.

وی در پایان گفت:ارتباط خوبی میان بخش خصوصی و دولت وجود دارد که تبصره پنج قانون کمک بزرگی به تدوام روابط کرده است.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت