جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 159909
زمان انتشار: 12 آبان 1397 16:12:00
معاون وزیر نیرو مطرح کرد؛

ارزآوری ۲.۷ میلیارد دلاری صادرات برق در سال ۹۵

حائری از درآمدزایی ۲.۷ میلیارد دلاری صادرات برق در سال ۹۵ خبر داد و گفت:با همکاری بانک مرکزی و دولت این رقم افزایش خواهد یافت.
ارزآوری ۲.۷ میلیارد دلاری صادرات برق در سال ۹۵

به گزارش بازارخبر  همایون حائری معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در حاشیه هجدهمین نمایشگاه صنعت برق در نشست خبری  با  اصحاب رسانه درباره سهم انرژی های نو در کشور ،اظهار کرد: ۲۱ درصد برق تولیدی کشور از طریق نیروگاه اتمی، بادی و انرژی های نو تامین می شود.

معاون وزیر نیرو با اشاره به ساخت نیروگاه در سوریه تصریح کرد:شرکت مپنا با همکاری شرکت زمینس آلمان در حال احداث نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی در لاذقیه سوریه است.

وی با اشاره به مصرف بالای برق در کشور اظهار کرد:مصرف برق در کشور طی سال های گذشته سیر صعودی داشته است که در صورت صرفه جویی در ۳ هزار مگاوات، ۳ میلیارد یورو صرفه جویی صورت خواهد گرفت.

وی با اشاره به صادرات برق در کشور اظهار کرد:۲.۷ میلیارد دلار صادرات برق در سال ۹۵ صورت گرفت که در صورت همکاری بانک مرکزی و دولت این رقم افزایش خواهد داشت.

حائری افزود: با پیشرفت در تولید تجهیزات برقی زمینه حضور در بازارهای بین المللی فراهم شده است که در صورت حمایت مناسب می تواند ارز آوری مناسب برای کشور داشته باشد.

وی ادامه داد: برای مشارکت بخش خصوصی در زمینه صادرات برق و در حوزه انرژی های نو اقدامات مناسبی صورت گرفته  است که با تحقق این مهم میزان صادرات  افزایش خواهد یافت.

حائری در پایان گفت: نقشه راه برای صادرات انرژی در حال ترسیم است و  نیاز به همکاری سایر ارگان ها در این حوزه داریم.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت