جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 159958
زمان انتشار: 18 آبان 1397 12:17:00

مشکل حمل‌ونقل نهاده‌های دامی کماکان پابرجاست/ قیمت هر کیلو مرغ ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان

یک مقام مسئول گفت: دریافت مبلغ اضافه پشت بارنامه از مرغداران موجب شده تا حمل‌ونقل نهاده‌های دامی به سرعت، صورت نگیرد.
مشکل حمل‌ونقل نهاده‌های دامی کماکان پابرجاست/ قیمت هر کیلو مرغ ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان

به گزارش بازارخبر عظیم حجت عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی، درباره آخرین وضعیت بازار مرغ اظهار کرد: هم اکنون متوسط قیمت هر کیلو‌مرغ زنده ۷ هزار و مرغ آماده به طبخ ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان است.

وی افزود: قیمت مرغ بسته به فروشگاه و مناطق مختلف با تلورانس ۳ تا ۵ درصدی در بازار روبه‌روست.

حجت با اشاره به اینکه مشکلات حمل و نقل کماکان پابرجاست، بیان کرد: اگرچه بارگیری نسبت به ۲۰ روز گذشته تا حدودی بهبود یافته است، اما معضل دریافت کرایه پشت بارنامه همچنان ادامه دارد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه پشت بارنامه از عدد منطقی که روی بارنامه قید می شود، در برخی استان ها بالاتر است، بیان کرد: اگر تا دو ماه پیش کیلویی ۱۰۰ تومان بابت حمل و کرایه بار از مرغداران دریافت می شد، امروز مبلغ پشت بارنامه بیش از این رقم است که در نهایت این امر موجب شده تا حمل و نقل به سرعت صورت نگیرد.

وی نرخ هر کیلو ذرت برای مرغدار را ۱۶۰۰ و کنجاله سویا ۲۸۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: این درحالی است که مسئولان برای قیمت‌گذاری مرغ، ذرت را با نرخ ۱۲۰۰ و کنجاله سویا ۲۲۰۰ تومان لحاظ می‌کنند که این اختلاف ۳۰ درصدی قیمت موجب شده تا تولیدکنندگان با چالش هایی روبه‌رو شوند.

عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی ادامه داد: با توجه به آنکه نهاده‌های دامی به سبب اختلالات حمل و نقل به موقع به دست مرغداران نمی‌رسد، از این رو جوجه ریزی با تأخیر صورت می‌گیرد.

به گفته وی، تا زمانیکه مسئله حمل و نقل نهاده های دامی مرتفع نشود، نمی‌توان انتظار داشت که روند خطی تولید ادامه داشته باشد.

حجت در پایان با اشاره به اینکه مرغداران با چالش گرسنگی مرغ ها در واحدها روبه‌رو هستند، تصریح کرد: شرکت پشتیبانی امور دام باید به جد دنبال این مسئله باشد تا کالا را در انبارهای استانی به تولید کننده عرضه کند چرا که صدور حواله در بنادر به نماینده‌های شرکت تعاونی یا نماینده مرغداران، چانه زنی مضاعف برای بارگیری و مسئله دریافت کرایه اضافه پشت بارنامه را به همراه داشته است.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت