جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 160288
زمان انتشار: 14 آذر 1397 15:22:00

افزایش سهم صندوق توسعه ملی از فروش نفت در لایحه بودجه ۹۸ با وجود تحریم‌ها

بررسی جزئیات لایحه بودجه ۹۸ نشان میدهد، با وجود کاهش درامدهای نفتی، سهم قانونی صندوق توسعه ملی در لایحه بودجه سال آینده رعایت خواهد شد.
 افزایش سهم صندوق توسعه ملی از فروش نفت در لایحه بودجه ۹۸ با وجود تحریم‌ها

به گزارش بازارخبر جزییات لایحه بودجه نشان میدهد، برای سال آینده صادرات 1تا 1.5 میلیون بشکه در روز به ازای هر بشکه 54 دلار برای کشور در نظر گرفته شده است. به این ترتیب با کاهش حداقل 1 میلیون بشکه ای صادرات نفت در مقایسه با بودجه سال قبل، به طور کلی درامدهای نفتی کشور در بودجه با کاهش مواجه میشود.

یکی از ایده هایی که کارشناسان برای جبران کاهش درامدهای دولت در نظر گرفته اند موضوع کاهش سهم صندوق توسعه ملی بود که به نظر میرسد در حال حاضر دولت تاکیدی بر اجرای مستقیم آن ندارد.

بر این اساس سال آینده سهم 34 درصدی صندوق توسعه ملی از درامدهای ارزی حاصل از صادرات نفت رعایت میشود. سال گذشته سهم صندوق توسعه ملی از درامدهای نفتی حدود 32 درصد بوده است. بر اساس قانون برنامه ششم توسعه سالیانه 2 درصد به سهم صندوق از درامدهای ارزی حاصل از صادرات نفت افزوده میشود.

به عقیده کارشناسان دولت به دنبال اجرای طرحی است که در صورت کاهش درآمدهای نفتی از مقدار پیش بینی شده در بودجه، به صورت یک دوازدهم از سهم درامد ارزی حاصل از صادرات نفت صندوق توسعه کاسته شود. این موضوع نیاز به هماهنگی با سایر دستگاهها دارد.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت