جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 160896
زمان انتشار: 21 دی 1397 08:56:00

دولت در پروژه‌های مسکونی نباید نقش اجرایی داشته باشد/ وابستگی ۹۵ درصدی قیمت مسکن به اقتصاد کشور

کیان‌پور، گفت: ورود دولت برای اجرا و ساخت واحد‌های مسکونی مشکلات بسیاری در این بخش ایجاد می‌کند و نقش دولت در این بخش‌ها باید تنها نظارتی و حمایتی باشد.
 دولت در پروژه‌های مسکونی نباید نقش اجرایی داشته باشد/ وابستگی ۹۵ درصدی قیمت مسکن به اقتصاد کشور

به گزارش بازارخبر  مجید کیان‌پور، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه دولت به هیچ وجه نباید وارد ساخت و اجرای پروژه‌های مسکونی شود، اظهار کرد: ورود دولت برای اجرا و ساخت واحد‌های مسکونی مشکلات بسیاری در این بخش ایجاد می‌کند و نقش دولت در این بخش‌ها باید تنها نظارتی و حمایتی باشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید از ظرفیت بخش خصوصی در این پروژه‌های مسکونی و عمرانی استفاده کند، گفت: ساخت واحد‌های مسکونی برای دهک‌های ضعیف و اقشار متوسط جامعه تنها در کنار بخش خصوصی و استفاده از پیمانکاران اصیل امکان‌پذیر است.

کیان‌پور با اشاره به وابستگی ۹۵ درصدی قیمت مسکن به اقتصاد کشور تصریح کرد: بخش مسکن باید برای تولید اقدامات بسیار مؤثری انجام دهد، زیرا در چند سال اخیر ما با کاهش تولید مسکن مواجه بوده‌ایم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: تا زمانی که ثبات در اقتصاد کشور ایجاد نشود، قیمت‌ها در بازار مسکن کاهش نمی‌یابد و افزایش ارزش پول ملی می‌تواند راهگشای کاهش قیمت مسکن باشد.

کیان‌پور در پایان گفت: در صورتی که آرامش در بازارهای موازی مسکن همانند بازار بورس، طلا و ارز ایجاد شود، قیمت مسکن کاهش می‌یابد که امیدواریم در سال آینده با اجرای برنامه‌های مناسب بتوانیم شاهد ثبات قیمتی در این بازار باشیم.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت